Na czwartek zapowiedziano aktualizację 3.0.0 do Fortnite, która to rozpocznie Sezon 3 w trybie Battle Royale, a także doda nowych bohaterów i kolejne misje fabularne związane w wydarzeniem „Wiosno Przybywaj!” w Ratowanie Świata. Okazuje się jednak, że to prócz tego, twórcy Fortnite maja także w planach ulepszyć system budowania w grze.

Już od jutra gracze otrzymają dostęp do nowej funkcjonalności: Turbo-budowanie.

Funkcję tą włączyć będzie można w opcjach gry i umożliwi ona graczom ciągłość w budowaniu przy wciśniętym przycisku myszki, a nie jak do tej pory klikaniu pojedynczo. Dzięki niej użytkownicy będą mogli szybko „malować” fragmentami budowli w świecie gry. Funkcja będzie z pewnością bardzo przydatna, gdy trzeba było wznosić dookoła siebie umocnienia obronne czy biec sprintem po rampach dokładnie w momencie ich tworzenia.

Kolejną nowością jest automatyczna zmiana materiałów.

Funkcja ta sprawi, że w przypadku, gdy użytkownikowi skończą się używane w danym momencie materiały, gra automatycznie wykorzysta inne. Także i tę opcję włącza się w ustawieniach gry.  Dzięki tej opcji będzie można także szybko budować struktury obronne na flankach bez martwienia się o to, czy w samym środku roboty nie okaże się, że zabrakło składników.

Jednak to co najbardziej frustruje graczy, to gdy nie można postawić elementu konstrukcyjnego i do końca nie wiadomo dlaczego.

I właśnie dlatego, ekipa Fortnite postanowiła zmienić system budowania w taki sposób, aby elementy przenikały obiekty. Obecnie mniejsze obiekty, takie jak meble czy krzaki, ulegają zniszczeniu gdy stawia się na nich element konstrukcyjny. Niestety drzewa, skały oraz pojazdy pozostają na miejscu i przeszkadzają. Dzięki wprowadzanej jutro zmianie, gracze będą mogli stawiać budowle, które będą przenikać przez większe obiekty, co w praktyce oznacza, że odtąd będzie można budować wszędzie i w każdej chwili!

Informacje na temat Sezon 3 w Fortnite: Battle Royale

Kolejna zmiana na tę chwilę wprowadzona zostanie jedynie w trybie Battle Royale, ale już niedługo trafi także do tryby PvE: zmiana elementów budowli.

Na ten moment przełączanie się pomiędzy fragmentami budowli wydaje się wolne i nieprzewidywalne, w szczególności podczas korzystania z kontrolera. Ekipa Fortnite wprowadziła zmiany w kodzie, aby to zmienić, dzięki czemu przewijanie poszczególnych elementów nie będzie już wymagało od gry ciągłego łączenia się z serwerami Epic Games.

I jak Wam się podobają te zmiany?