W najnowszej aktualizacji do Dark and LightFlames of Bel’Xahl, do gry dodano między innymi nową instancję dla grupy z nowymi stworzeniami, nowe wyposażenie, indyka, ulepszono wygląd World’s End oraz wyzerowano postęp na serwerach Chaosu.

W Scalding Abyss, nowo dodanej instancji dla grup, gracze stawią czoła największemu wyzwaniu – armii żywiołaków ognia, które przywołuje sam Pan Ognia Bel’Xahl. Już samo zwiedzanie wnętrza gorącego wulkanu może okazać się – o ile nie posiada się odpowiedniego wyposażenia, sporym wyzwaniem, a tu jeszcze stawić trzeba będzie czoła nowy przeciwnikom takim jak chociażby dwugłowy piekielny pies Orthrus, Ashen Fist Gobliny, Scalding Wyrmy, czy też sam Bel’Xahl. A do tego, walcząc z nimi, należy cały czas pamiętać, że lawa jest gorąca i wejście do niej może zakończyć się tragicznie…

Po pokonaniu wszystkich przeciwników w Scalding Abyss – pamiętajcie o tych butelkach z wodą, gracze uzyskują dostęp do nowego stołu rzemieślniczego znajdującego się w tym miejscu, przy użyciu którego mogą stworzyć nowe legendarne pancerze i broń.

Oprócz tego ekipa Dark and Light poprawiła nieco obszar zwany World’s End, dzięki czemu użytkownicy chcący zbudować w tym miejscu swoje fortece, w końcu będą mogli to zrobić. W grze pojawiła się także Dziki Indyk, którego sprawni myśliwi przerobić mogą na soczysta pieczeń, a także wykopano stajnie poza mury miast.

Jeśli chodzi o niedawno udostępnione serwery Chaosu, które skoncentrowane są na agresywnym PvP i eliminacji konkurencji, to wszelki progres na nich został wyzerowany i wprowadzono nowy system rankingowy dla klanów. Od teraz wykonując różne czynności gracze zdobywają punkty dla swoich domów, bo tak zwą się klany w tej grze. Każdej niedzieli, trzy klany z największą liczba punktów, otrzymywać będą atrakcyjne nagrody. Dobra wiadomość jest taka, że nagrody te nie przepadną po kolejnych resetach tych serwerów.

Serwery Chaosu są wciąż we wczesnej fazie testów, a my planujemy regularne resetowanie serwerów (wipe) oraz zmiany w zestawie reguł na nich funkcjonujących. Będziemy trzymać dane dotyczące wszystkich domów, które otrzymały nagrody, i po każdym kolejnym resetowaniu serwerów, zostaną one zwrócone.

Dodatkowo studio Snail Games wprowadziło do gry dwie nowe umiejętności, z których jedna unieruchamia przeciwników, a druga leczy sojuszników. Dodano także odrzut podczas otrzymywania obrażeń, zoptymalizowano animacje stworzeń i zmniejszono liczbę tych agresywnych znajdujących się w okolicach miast, a także dodano nowe efekty dźwiękowe dla toporów i sierpów.

Serwery Chaosu dla fanów PvP

Jeśli zainteresowały Was te zmiany, to podobno Dark and Light można zakupić taniej na Steam przez kolejne kilka dni. Pisze podobno, bo niestety do tej pory nie ma ceny w przeliczeniu na złotówki. Obejrzyjcie też zwiastun podsumowujący większość nowości i zmian, jakie trafiły do gry w najnowszej aktualizacji.

Poprzedni artykułRuszyły beta testy Dead Maze – MMO z zombiakami
Następny artykułRuszył Wczesny Dostęp do Wild West Online
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Michał Szymański

Ładnie się ta gra rozwija, do wyjścia z EA pewnie dostaniemy jeszcze sporo zawartości 🙂

Rzeczywiście, co chwilę coś nowego dodają 😀