Sporej wielkości świat polskiego MMORPG Gloria Victis powiększył się po raz kolejny. Ale to nie wszystko, bo twórcy gry ukryli w nim skrzynie ze skarbami 🙂

Kilka dni temu na serwery Gloria Victis trafiła kolejna aktualizacja dodająca aż sześć nowych lokacji, które mogą przejąć gracze, wliczając w to dwa masywne zamki w rejonie Azebskim oraz kopalnie i tartaki. Nowe lądy powiększyły świat tej gry o 30 %, a do tego o odzwierciedlać mają istniejące linie pomiędzy zamkami frakcyjnymi Midandczyków i Ismirów, co ma poprawić balans rozgrywki PVP.

Oprócz tego urozmaicono rozgrywkę PvE wypełniając wiele lokacji przeciwnikami, postaciami NPC oraz skrzyniami ze skarbami. Tak, od teraz można zostać poszukiwaczem skarbów w Gloria Victis. Okazuje się bowiem, że podczas zwiedzania świata można teraz znaleźć skrzynie ze skarbami wypełnione cennymi i przydatnymi przedmiotami. Niestety, zła wiadomość jest taka, że każdą ze skrzyń można otworzyć tylko razem ale za to ich zwartość staje się lepsza wraz z każdą kolejną otworzoną.

Dodatkowo prawidłowo ukierunkowano mapę i minimapę, dodano muzykę bitewną – chciałabym aby devsi udostępnili chociaż część ścieżki do posłuchania, oraz wprowadzono kolejne ulepszenia związane z optymalizacją.

I ty możesz zostać wielkim handlarzem w Gloria Victis

I tak się zastanawiam – w ostatnim czasie twórcy Gloria Victis mocno pracują nad ulepszeniem rozgrywki PvE, więc może jest nadzieja, że kiedyś dodany zostanie serwer PvE? Przecież jest tylu graczy, którzy uwielbiają zwiedzać wirtualne światy, wytwarzać przedmioty i po prostu wspólnie się bawić, a nie toczyć ciągłe wojny 🙂

Jeśli zainteresowała Was ta gra, to do wtorku można ją kupić w promocyjnej cenie na Steam.

2 KOMENTARZE

  1. Pograłem troche i niestety nie potrafię odnalesc przyjemnisci w graniu w ta gre. System walki dalej jest strasznie sztwny i nieresponsywny. UI do poprawy calkowicie i optymalizacja lezy. Poczekam jak już bedzie wersja grywalna w 2020 to spróbuje jeszcze raz.

  2. Muszę tam zawitać ponownie. Trochę odstawiłem wiele gierek, które miały sporo upów od pewnego czasu.

Comments are closed.