Studio Epic Games wygrało kolejne sprawy związane z promocją i rozprzestrzenianiem programów oszukujących dla Fortnite. W październiku studio złożyło kilka pozwów w sądach w Kalifornii oraz Północnej Karolinie i wygląda na to, że kilka z nich zakończyło się całkowitym zakazem grania, tworzenia, wykorzystywania oraz dystrybuowania tych programów we wszystkich grach studia Epic Games.

Jedną z tych osób był Rosjanin Artem Yakovenko ze Smoleńska, który stworzył rzekome oprogramowanie do oszukiwania w Fortnite Battle Royale. Następnie nagrał i opublikował on na YouTube kilka filmów, tak aby rozreklamować swój program. Filmy te zawierają strzeżone znaki towarowe studia Epic Games oraz rozgrywkę z wykorzystaniem rzekomego programu oszukującego. Dlaczego „rzekomego”? Okazało się bowiem, że program ten infekuje komputery użytkowników wirusem, który powoduje, że komputer takiej osoby zaczyna kopać bitcoiny na korzyść nieznanego podmiotu.

Warunki wyroku zakazują Yakovenko tworzenia oraz używania oprogramowania do oszukiwania w obecnych i przyszłych grach należących do studia Epic Games, a nawet pomocy komukolwiek, kto myśli o tworzeniu i używaniu takowych programów.

Niestety, wygląda na to, że prócz podpisania przyznania się do winy oraz zgody na wszystkie powyższe punkty, Yakovenko nie będzie musiał zapłacić nawet grzywny.

No cóż, jakby nie patrzeć, trzeba pochwalić studio Epic Games za bardzo aktywną walkę z oszustami w swoich grach.

A poniżej zamieszczam krótki poradnik, o tym jak ulepszyć swoja grę w Fortnite Battle Royale, stworzony przez jednego z użytkowników największej polskiej grupy poświęconej tej grze na Facebook.

ŹRÓDŁOWIPR
Poprzedni artykułPUBG planuje wprowadzić nowe skrzynki oraz zmiany w raportowaniu graczy
Następny artykułFortnite poprawia błędy, dodaje przytulne ogniska do Battle Royale