Studio Epic Games zaplanowało olbrzymią aktualizację w tym tygodniu dla Fortnite Battle Royale, która ma odświeżyć wygląd obecnej mapy oraz wprowadzić kilka istotnych zmian technicznych.

Jeszcze w grudniu twórcy zdradzili, że w Fortnite zagrało 30 milionów graczy oraz odnotowali iż do gry zalogowanych było jednocześnie ponad 1,3 miliona użytkowników. Niecały miesiąc później, kolejne informacje podają 40 milionów zarejestrowanych osób oraz ponad 2 miliony graczy jednocześnie zalogowanych do Fortnite!

Inne ciekawsze informacje mówią o tym, że przez pierwsze 100 dni darmowego tryby Battle Royale gracze odpalili 5.686.564.003 lotni, zbudowali 31.626.287.976 elementów, wystrzelili 573.349.974.226 naboi i wygrali 125.795.212 razy! Jest to z pewnością niesamowite osiągnięcie, nawet dla trybu, który jest dostępny za darmo i to na trzech platformach!

Zapowiedziana na ten tydzień aktualizacja dla trybu Battle Royale, wprowadzi do gry nowe lokacja, takie jak chociażby miasto Tilted Towers, kopalnie Shifty Shafts, złomowisko Junk Junction oraz wiele innych miejsc. Te obecnie istniejące także mają zostać odświeżone, a do tego pojawi się większa dywersyfikacja pomiędzy poszczególnymi biomami.

Poniżej rzut na mapę przed i po zmianach.

Jeśli chodzi o tryb Ratowanie Świata, to więcej informacji na temat najbliższych planów względem tego trybu,  ma zostać ujawnione jeszcze w tym tygodniu.