Jeśli myślicie, że grudniowe święta, czy też świętowanie nadejścia kolejnego roku mogłoby powstrzymać studio Black Eye Games przed wprowadzeniem aktualizacji do Gloria Victis, to się mylicie. Tak naprawdę, to wygląda to tak, jakby ekipa tej gry nie wzięła sobie ani jednego dnia wolnego, tak aby wraz z nadejściem 2018 roku zaskoczyć graczy kolejną dużą aktualizacją.

Ale po kolei. Zacznijmy od tego, że jeszcze w grudniu w Gloria Victis pojawiły się wykopaliska. Tak – teraz każdy gracz może zostać poszukiwaczem skarbów! Wystarczy wziąć łopatę w dłoń i ruszyć na obszary wykopalisk znajdujące się w okolicach stolic każdej z nacji. A jakby polowanie na skarby było zbyt dużym wyzwaniem, to ta sama aktualizacja dodała do gry także 36 nowych misji wokół zamku Greatfal.

Kilka dni przed Świętami, twórcy postanowili wprowadzić do Gloria Victis ulepszony system kontroli gildyjnej zdobytych terytoriów. Nie dość, że do puli zamków gildyjnych wliczono Zamek Audunstede oraz Warownię Zakonu Pierwotnej Wiary, to znacznie rozszerzono mechanikę zdobywania tych miejsc oraz dodano możliwość pobierania podatków przez właściciela zamku. W świecie gry pojawiły się nowe miejsca warte odwiedzenia, więcej unikatowych skrzyń do odnalezienia, nowe przedmioty do zdobycia przy wykopaliskach oraz sporo poprawek dotyczących walki.

Pierwsza aktualizacja w 2018 roku wprowadziła strefy wolne od grabieży, nową twierdzę do przejęcia – Pańską Przystań, oraz rozwinęła profesję Inżynierii!

Strefy wolne od grabieży zostały dodane jako obszary przejściowe pomiędzy bezpiecznymi strefami i obszarami PVP: obszary wokół stolic, najbliższe flagi i forty ostatniej linii obrony każdej z nacji. Gracz nie może zostać ograbiony na bezpiecznym od grabieży obszarze należącym do jego nacji, ale ma możliwość ograbiania w nim przedstawicieli innych nacji. Dzięki temu, broniąc macierzystych ziem przed potężniejszym wrogiem, użytkownicy nie muszą się już martwić o utratę swojego ekwipunku.

Twórcy wprowadzili także także nową gałąź rozwoju w profesji Inżynierii – narzędzia do wydobywania surowców. Od teraz istnieją cztery typy narzędzi: siekiery, sierpy/widły, łopaty oraz topory. Każdy kolejny poziom narzędzi oferować będzie większą trwałość, krótszy czas zbierania surowców i większą szansę na ich wydobycie.

Przeniesiono także zwierzęcych bossów do, przynależących do każdej nacji, stref wolnych od grabieży, przez co nacja dominująca w danym momencie na serwerze, nie będzie miała do nich wyłącznego dostępu. Wydłużony został również czas ich odrodzenia, co pozwoli na łatwiejsze upolowanie ich przez graczy ze słabszej nacji. W dodatku zwierzęta te są od tej pory o wiele bardziej atrakcyjnymi przeciwnikami, ponieważ jedynie po ich pokonaniu można zdobyć cenny materiał potrzebny do wytwarzania wysokopoziomowych narzędzi.

Studio Black Eye Games jest także coraz bliżej wprowadzenia grywalnej postaci żeńskiej.

Nasi artyści pracują obecnie tylko nad tym, żeby pojawiła się w grze najszybciej, jak to jedynie możliwe. Wymaga to jednak modyfikacji wszystkich modeli pancerzy tak, żeby pasowały do żeńskiej postaci, co potrwa jeszcze parę tygodni.

I jak Wam się podobają zmiany oraz nowości wprowadzone do Gloria Victis w ostatnim czasie? 

3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Hary0n

Hah fajnie brzmią, może się jeszcze kiedyś zaloguje!

Marek Szubert

Cieszę się że mimo wielu niepochlebnych recenzji na steam, twórcom nadal się chce.

bartold

Nie po to zasuwaliśmy tyle lat po godzinach, żeby teraz się poddawać 😉