Wtorkowa aktualizacja w Just Survive nie tylko naprawiła dwa poważne exploity, ale i dla dobra graczy, a w szczególności rozgrywki „Fair Play”, zresetowała postępy na serwerach. Tak proszę Państwa, popularny „wipe” zawitał do gry i można zaczynać walkę o przetrwanie po raz kolejny.

Oczywiście aktualizacja nie była duża i skupiła się głównie na poprawie błędów oraz wykorzystywanych przez ci niektórych graczy exploitów, takich jak chociażby duplikowanie przedmiotów oraz wykorzystywania pojazdów do dostania się do wnętrza baz. Pełną listę zmian, opisałam już jakiś czas temu i znajdziecie ją tutaj.

Zgodnie z obietnicą twórców gry, kolejna aktualizacja ma być o wiele większa i wprowadzić ma wiele poprawek związanych z walką, balansem łupów (więcej amunicji) oraz kolejny poziom materiałów budowlanych: kamień. Gracze spodziewać się mogą także całkowity balans elementów konstrukcyjnych (niektóre będą tańsze do stworzenia, inne mocniejsze). Ekipa Just Survive eksperymentuje także z balansem snajperek, tak aby te z niższego poziomu były znacznie gorsze od tych z najwyższego.

Okazuje się także, że devsi pracują nad ulepszeniem istniejącego obecnie w grze rekurencyjnego niszczenia elementów baz, czyli niszczenia elementów, które umieszczone zostały na tym zniszczonym. Obecnie jest to nieco zepsute i nawet jeśli element wyżej położony ma podparcie, to i tak ulega zniszczeniu. Wygląda to tak:

Nowy system ma rozwiązać ten problem.

 

Studio DayBreak Games wierzy, że zmiany te będą dobrymi podstawami do ulepszania systemu walki, konstrukcji oraz rajdowania, a także pozwolą na wprowadzanie nowych systemów oraz zawartości w przyszłości.

I jak Wam się podoba obecny postęp prac nad Just Survive?

ŹRÓDŁODBG
Poprzedni artykułConan Exiles planuje ulepszenie systemu walki, pokazuje dżunglę
Następny artykułOtwarte beta testy Darwin Project!
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej Kłącz

Pod względem mechaniki rozgrywki JS w tej chwili wyprzedza konkurencję. Oby tak dalej.