Wygląda na to, że Just Survive jednak nie przetrwa. No chyba, że w ciągu następnych kilkunastu godzin wydarzy się jakiś cud.

Pamiętacie gdy w sierpniu studio Daybreak Games Company ogłosiło, iż tworzony przez nich survival zakończy swój żywot 24 października? No cóż – mam dla Was smutną wiadomość. Tak właśnie się stanie.

Just Survive nie doczekał się nawet premiery, ale mimo to zebrał wokół siebie sporą rzeszę fanów. Po ogłoszeniu sierpniowego wyroku śmierci na tę grę, wielu z nich miało nadzieję, że w jakiś sposób produkcję tę da radę się ocalić. Ratunku szukano w osobie Jace Hall, który jako wielki fan H1Z1, dołączył do nowo utworzonej spółki joint venture NantG Mobile i przejął we wrześniu kontrolę nad wersją tej gry na PC.

Kilkanaście dni temu, Jace Hall – ku radości fanów Just Survive, ogłosił iż iż trwają rozmowy z DGC nad kontynuacja prac nad tym trybem, który to ponownie miał zostać wcielony do Z1 Battle Royale. Zmiana zająć miała kilka miesięcy, ale do tego czasu gra ta miała zostać w trybie podtrzymania – bez aktualizacji i wsparcia, ale z czynnymi serwerami.

No cóż, wygląda na to, że tak się jednak nie stanie.

Studio Daybreak Games Company zamieściło dzisiaj krótki komunikat, w którym niestety potwierdziło, zaplanowane na 24 października, wyłączenie serwerów Just Survive! W środę, o godzinie 20:00 czasu polskiego, gra zakończy swój żywot…

Przynajmniej na razie.

Studio potwierdziło bowiem, że jest w trakcie rozmów ze swoim partnerem, spółką NantG Mobile, by umożliwić im na ponowne uruchomienie serwerów Just Survive i przejęcie rozwoju nad tą grą.

I o ile NIE jest to oficjalna wiadomość, to wygląda na to, że  serwery JS wyłączone zostaną na około 6 miesięcy, w trakcie których tryb ten wcielony zostanie do Z1BattleRoyale. W tym czasie wszystkie konta i znajdujące się na nich skórki, zostaną zachowane.

Boję się jednak, że jeżeli serwery Just Survive wyłączone zostaną na kilka miesięcy, to nie wiem czy nowej ekipie uda się odbudować w przyszłości zaufanie graczy i ponownie przyciągnąć ich do tego survivala.

A co Wy o tym myślicie?

ŹRÓDŁODaybreak Games
Poprzedni artykułBless Online doczekał się oficjalnej premiery na Steam, demon do zgarnięcia
Następny artykułWydarzenie Koszmarów Czar zawitało do Fortnite Battle Royale: potwory sześcianu atakują
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
BartoszeQ

Przecież tak spierdolili tą gre, że sie nie dziwie. Kiedy to się jeszcze nazywało H1Z1 było najlepiej.

Piotr Pieńkowski

Ja nie wierzę, że to coś da.Wyłącznie serwerów na 6 miesięcy i potem powrót? Były takie przypadki? Dla mnie to lipa – żeby ludzie się nie burzyli o kasę. A za pół roku już nikt nie będzie się o to awanturował. Zwykła sztuczka PR. To już po prostu koniec. Amen. Szlus, The end.

Zamiast dalej kłamać i manipulować, niech lepiej po prostu przeproszą graczy, którzy za swoją kasę zafundowali im produkcje zupełnie innej gry. Ale to także się nie stanie. Przykro.