Kolejna porcja informacji ze świata przezabawnego Fortnite Battle Royale. Tym razem na poważnie o spodziewanym balansie SMG, banach za zabijanie graczy w drużynie oraz serwerze testowym.

Jak doskonale wiecie, niedawne aktualizacje Fortnite, dodały do trybu Battle Royale dwa bardzo ciekawe i unikalne przedmioty.

Pierwszy z nich to eliksir umożliwiający zamianę postaci w krzak, dzięki czemu pojawiała się w tym trybie ciekawa mechanikę skradania i zastawiania pułapek na niczego niespodziewających się graczy. Kolejną nowością jest panel skokowy wyrzucający graczy w górę i umożliwiający rozłożenie lotni, co dodało wiele interesujących strategii.

To co jednak najbardziej zaskoczyło twórców Fortnite Battle Royale, to odkryta przez graczy tego trybu możliwość przemieszczania się na rakiecie, a nawet na granacie! Oczywiście ta niesamowicie pocieszna sztuczka odkryta została przez przypadek, ale tak bardzo spodobała się projektantom, że postanowili wesprzeć ją jako funkcje specyficzna dla tego tytułu.

Wszystkie osoby, które korzystały z tej sztuczki powinny się cieszyć, bo oznacza to, że pozostanie ona w grze. No chyba, że odkryty zostanie poważny problem z nią związany.

Oto jak lata się na rakietach w Fortnite Battle Royale

Czas zająć się poważnymi tematami, a z pewnością należy do nich zabijanie graczy z tej samej drużyny.

Jest to prawdziwa plaga w ostatnim czasie i ekipa studia Epic Games postanowiła w końcu się tym zająć. Jeśli zostaniecie zabici przez członka Waszej drużyny to nie zapomnijcie go zgłosić. Osoby takie dostana upomnienie, a recydywiści zostaną zbanowani.

 

A co do nowości, to już w przyszłym tygodniu na serwery Fortnite Battle Royale trafi nowe SMG z tłumikiem, który umożliwiać będzie cichą eliminacje przeciwników. Biorąc pod uwagę opinie graczy, projektanci postanowili wprowadzić kilka zmian w bazowych pistoletach maszynowych. Już w przyszłym tygodniu spodziewać się można zwiększenia zadawanych przez nich obrażeń oraz powiększenia pojemności magazynków, co ma uczynić je nieco bardziej efektywnymi i wartościowymi.

Hotfix wprowadzający SMG z tłumikiem oraz balans broni zapowiedziany został na poniedziałek, 20 listopada, na godzinę 15:00 czasu polskiego. Oto szczegóły tej łatki:

 • Dodano Pistolet maszynowy z tłumikiem
  • Można będzie go znaleźć w wariantach od powszechnego (szary) do rzadkiego (niebieski);
 • Zwiększono dokładność karabinu szturmowego
  • Dokładność podczas celowania wzrosła o 33%;
  • Kara do dokładności za każdy strzał zmalała o 20%;
  • Szybkość zerowania dokładności wzrosła o 20%;
  • Odrzut zmniejszono o 30%.
 • Pistolet maszynowy (SMG)
  • Obrażenia zwiększono z 12/12/13 na 14/15/16 dla wszystkich rzadkości;
  • Pojemność magazynka wzrosła z 25 na 35;
  • Obrażenia taktycznego SMG wzrosły z 14/15/16 na 16/17/18 dla wszystkich rzadkości;
  • Skorygowano obrażenia środowiskowe SMG/ Taktyczne SMG w celu dopasowania obrażeń podstawowych;
 • Czas przeładowania wyrzutni rakiet zwiększono o 10%.

W niedalekiej przyszłości uruchomiony zostanie także Publiczny Serwer Testowy, po to by twórcy mogli wypróbować na nim wszelkie większe zmiany w rozgrywce. W pierwszej kolejności testowana będzie rozgrywka związana z broniami i walką, a w szczególności celność. Ekipa Fortnite Battle Royale ma nadzieję, że dzięki uruchomieniu tegoż serwera, otrzyma wiele opinii graczy związanych z ewentualnymi zmianami, a także będzie mieć więcej czasu aby je dokładnie przetestować.

Dobra wiadomość dla graczy z konsol – o ile pierwszy serwer testowy uruchomiony zostanie dla wersji PC, to w planach twórców jest także udostępnienie takowego serwera na innych platformach.

I co sądzicie o tych zapowiedziach? Podoba się Wam pomysł wprowadzenia SMG z tłumikiem do Fortnite Battle Royale? Macie pomysły na kolejne bronie?

 

 

P.S. Nie zapomnijcie polubić BabaGra.pl na FB.  Na stronie znajdziecie także opis innych gier z trybem Battle Royale może któraś z nich Was zainteresuje ? Zapraszam także do grupy Fortnite Battle Royale na Facebook.

 

Poprzedni artykułKilkanaście nowych zdjęć z pustynnej mapy do PlayerUnknown’s Battlegrounds
Następny artykułRuszyły beta testy Dead Maze – MMO z zombiakami