Ekipa Fortnite: Ratowanie Świata opublikowała kolejny materiał filmowy, w którym pokrótce opowiedziano o zmianach w systemie eventów, jakie jeszcze w tym tygodniu wprowadzone zostaną do gry oraz odpowiedziała na pytania społeczności tej gry.

Zmiany w większych eventach, jakie regularnie wprowadzane są do kampanii PvE, a także plan wydawniczy na kolejne kilka tygodni, opisane zostały przeze mnie już kilka dni temu, więc polecam się z nimi zapoznać.

Jeśli chodzi o zmiany w eventach, to twórcy podjęli decyzję, że misje związane z wydarzeniem wprowadzane będą stopniowo co tydzień, a nie tak jak dotychczas od razu. Zmiana ta pozwoli studiu na szybsze reagowanie na ewentualne uwagi graczy oraz na szybsze wprowadzanie poprawek. Niestety, przynajmniej na razie gracze nie będą mieli możliwości podejrzenia nagród końcowych, ale usprawnienia te wpisane zostały na listę rzeczy do zrobienia.

Nie wiadomo też przez jak długi czas dostępne będą główne wydarzenia. W tej czas trwania każdego z tych wydarzeń jest subiektywny i w dużej mierze zależy od historii jaką chcą opowiedzieć twórcy lub też umożliwieniu graczom jego ukończenia. Pod uwagę brane są również wszelkie przerwy i prace techniczne niezależne od ekipy Fortnite Ratowanie Świata, a także opinie graczy. Tak było na przykład w przypadku Koszmarów Czar, gdyż czas trwania tego wydarzenia został wydłużony specjalnie na prośbę graczy. Jedno jest pewne, w momencie wprowadzanie każdego nowego wydarzenia, gracze dostaną informację o minimalnym czasie jego trwania, tak aby mogli sobie rozplanować grę i spokojnie zdobyć nagrody.

Pierwszym eventem, który wprowadzany będzie według nowego systemu jest „Wiosno Przybywaj!„. Gracze znajdą w nim wciągającą fabułę, nowe bronie z wybuchającymi pociskami, nowych bohaterów oraz wiele innych rzeczy. A jeszcze w tym tygodniu do gry trafi mini wydarzenie związane z Walentynkami.

Wielu wysokopoziomowych graczy z niecierpliwością oczekuje momentu, kiedy studio Epic Games doda więcej zawartości dla Doliny Samowitości oraz Twine Peaks. Niestety, nie nastąpi to aż tak szybko, bo o ile twórcy mają pomysł na dalszą część fabuły, to w tej chwili skupiają się na wprowadzeniu usprawnień dotyczących całej społeczności graczy, takich jak chociażby zmiany w systemie poruszania się postaci.

Plan aktualizacji na najbliższe tygodnie dla Fortnite: Ratowanie Świata

I jak Wam się podobają te zapowiedzi ekipy Fortnite: Ratowanie Świata?

Poprzedni artykułRust opuścił wczesny dostęp, twórcy wprowadzili wiele usprawnień
Następny artykułEkipa Osiris: New Dawn ulepsza optymalizację, pracuje nad efektami pogodowymi
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
ghoulas

Najwazniejsze zeby nie zrobili zbyt krotkich czasów dla fabuly. Koszmarów czar byl odpowiednio długi dla weekendowych graczy, jak teraz bedą co tydzien coś dodawać to może się okazac ze bedzie tego za dużo. Wiem że ciężko wysrodkować cokolwiek dla casualowych graczy i hardcorów ale chyba hardcory nie graja w StW?