Twórcy Escape from Tarkov, studio BattleState Games, opublikowali dość długi komunikat skierowany do społeczności, w którym zawarto ogólne plany związane z pracami nad grą w 2018 roku.

Studio BattleState Games potwierdziło, że trwają prace przygotowujące grę od otwartych beta testów, która to ma rozpocząć się już niedługo. Aby jednak nie było z nią żadnych większych problemów, priorytetem twórców jest obecnie optymalizacja kodu sieciowego, a także naprawienie problemów związanych z wydajnością oraz irytujących błędów obecnych w grze, takich jak zamykanie klienta, czy też zawieszanie się interfejsu.

W planach jest także aktualizacja silnika gry do najnowszej wersji Unity, co powinno znacznie ulepszyć wiele aspektów gry.

Zapowiedziana jakiś czas temu mapa Interchange ma zostać wprowadzona do gry wraz ze startem otwartych beta testów. Dobra wiadomość jest taka, że zgodnie ze słowami studia, lokacja ta tworzona jest w nieco inny sposób niż wcześniejsze, co powinno pozytywnie wpłynąć na wydajność gry. Prócz tego gracze zobaczą nowe bronie, sprzęt i misje.

Escape from Tarkov będzie po polsku!

A jeśli chodzi o nowe funkcje, jakie planują dodać twórcy do gry jeszcze w tym roku, to lista jest dość długa. Obecnie trwają prace nad ręcznym ładowaniem magazynka, a czas ładowania i rozładowywanie zależeć ma od zdrowia postaci i jej umiejętności. Oprócz tego gracze spodziewać się mogą granatów dymnych, granatników, nowymi umiejętnościami przypisanymi do frakcji, ulepszeniem medykamentów oraz konieczności leczenia się po wyjściu z rajdu. Oprócz tego BattleState Games pracuje nad kryjówkami, czyli czymś na kształt housingu w grze, a także pchlim targiem gdzie gracze będą mogli wystawiać posiadane przez nich przedmioty na sprzedaż.

Wszystkie te nachodzące funkcje mają jeszcze bardziej upewnić graczy, że Escape from Tarkov będzie bardzo realistyczna i hardcorową strzelanką.

1 KOMENTARZ

  1. Ta gra ma potencjał. Z tych kilku dni podczas, których miałem do niej dostęp (dzięki jeszcze raz @Kinya) wyniosłem natomiast tyle, że jeszcze dużo jej brakuje. W tej chwili rozgrywka wydaje się być strasznie sztywna, niestabilna. Szczerze nie podoba mi się w ogóle pomysł z tymi botami na mapie. Swoją kiepską A.I. psują całkowicie klimat i tylko denerwują. Optymalizacja i inne szczegóły zdecydowanie do poprawy. Na tą chwilę nie warto płacić za ten produkt tyle pieniędzy:( Ważne jednak, że coś robią i mocno kibicuje!

Comments are closed.