Czy możecie w to uwierzyć, że studio Funcom istnieje już 25 lat? Firma ta tworzy gry od ćwierć wieku! I aby uczcić ten dość wyjątkową rocznicę, przygotowali oni nowy materiał filmowy przedstawiający najważniejsze wydarzenia z historii firmy.

Przez te 25 lat Funcom wydał ponad dwadzieścia gier na wszystkie platformy. Stworzyli między innymi pikselowe platformówki na Super Nintendo i SEGA Genesis, a także gry wyścigowe takie jak Speed Freaks na PS1 oraz Racing Impact na SEGA Saturn. Funcom to także twórca gier MMO na PC: Anarchy Online, Age of Conan, czy też Secret World Legends.

Obecnie trwają prace nad wydaniem survivala Conan Exiles na PC, Xbox One i PlayStation 4, a także zapowiedziano taktyczną grę przygodową z elementami skradanki Mutant Year Zero: Road to Eden.

Warto wspomnieć także o tym, że przez te 25 lata studio Funcom przetrwało olbrzymie zmiany w branży gier i musiało się dostosować do ciągle zmieniającego się rynku. Olbrzymie problemy finansowe studia są już za nimi, a obecne projekty generują najwięcej przychodów w historii tej firmy.

Mieliśmy swoje wzloty i mieliśmy swoje upadki. Przeżyliśmy wiele burz i zdobyliśmy wiele blizn.

Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy wspierali nas przez te wszystkie lata – naprawdę to doceniamy i nie zrobilibyśmy tego bez Was.

Za kolejne dwadzieścia pięć lat!

Trzeba powiedzieć, że dwudziestopięciolecie istnienia w branży gier, jest naprawdę sporym wyczynem.

Poprzedni artykuł„Szczęście burzy” oraz nowi bohaterowie w Fortnite: Ratowanie Świata
Następny artykułEkipa H1Z1 ujawnia nagrodę za poziom 100, zaprasza na weekendowe szaleństwo