Powoli zbliża się premiera wczesnego dostępu lub też zamkniętych beta testów (jak kto woli), zachodniej wersji Bless Online na Steam. Nie znamy jeszcze dokładnej daty, bo na ten moment ujawniono jedyne iż nastąpi to pod koniec maja, ale za to wiemy, iż do dyspozycji graczy oddanych zostanie pięć klas.

W najnowszym dzienniku developerski, studio NeoWiz przybliża graczom klasy, które dostępne będą na starcie Bless Online na Steam. Wraz ze szczegółami związanymi z walką, udostępniono także krótkie materiały filmowe przedstawiające poszczególne klasy w akcji. Warto pamiętać jednak, że nazwy umiejętności oraz efekty mogą jeszcze ulec zmianie.

Guardian w Bless Online to genialny strateg, który chroni zarówno swoich sojuszników, jak i pierwszą linię frontu. Jak on to robi? Przede wszystkim musi być odważny – i nie jest to przenośnia. Za każdym razem gdy używa on kombinacji swoich umiejętności, zyskuje zasób wstępnie nazwany „odwaga” (bravery). Kiedy licznik odwagi dla guardiana zostanie wypełniony, może on wtedy zmienić swoja stancję i aktywować efekt „ulepszenia” (enhanced). Po aktywacji tej stancji, guardian otrzymuje dodatkowe zdolności, które pomagają mu eliminować przeciwników.

Jednak bycie guardianem wymaga też umiejętności z korzystania stancji „Enhanced” zanim efekt się skończy, ponieważ jego niepoprawne wykorzystanie powoduje nałożenie na postać pewnych debuffów. Z drugiej strony, kiedy walczyć będziecie z guardianem, to musicie upewnić się, aby nie otrzymał on żadnych bonusów związanych właśnie z ta stancją.

Kolejną klasą, która będą mogli wybrać gracze jest Berserker mający dwie główne stancje zmieniające podejście do walki: Blood Leech oraz Bleed.

Blood Leach jak sama nazwa wskazuje, skupia się na obronie i zmniejsza otrzymywane obrażenia, a jednocześnie odzyskuje utracone punkty życia z zadawanych przeciwnikom obrażeń.

Z drugiej strony Bleed to stancja niosąca spore ryzyko, ale i spore nagrody. Efekt ten zużywa część życia Berserkera, ale w zamian znacznie zwiększa zadawane przez niego obrażenia.

Z kolei Łowcy to cisi, ale jednoczenie śmiertelnie niebezpieczni przeciwnicy. Klasa ta zadaje duże obrażenia, ale też i potrafi uzyskiwać korzystne efekty w walce minimalizując swój ruch, co zwiększa im zasób „ostrożności”.

Dzięki mistrzowskiemu wykorzystywaniu żywiołów, Mag ma możliwość pozostawienia po sobie iście dramatycznego wrażenia. Magowie wykorzystują swoje stancje, by móc kontrolować elementy ognia, lodu i powietrza, a do tego poprzez określone użycie umiejętności, mogą uzyskać dodatkowe efekty konsumując te żywioły.

Klasa ta została calkowiecie przeprojektowana przez studio NeoWiz, w taki sposób, aby gracze musieli dokładnie ocenić sytuację, gdy zechcą skorzystać z dodatkowych efektów.

A jeśli chodzi o leczenie, to  – przynajmniej przez jakiś czas, rolę tę pełnić może (ale nie musi) Paladin. Trzecia umiejętność w kombinacji to buff pozwalający na zmianę stancji: dps lub lekarz. I chociaż Paladin ma mniej umiejętności niż inne klasy, to jednak granie ta klasą wymagać będzie o wiele więcej taktyki, ponieważ wybór odpowiedniej kombinacji zdolności będzie niezwykle ważny podczas walki.

Powiem uczciwie, że jestem odrobinę rozczarowana. Miałam bowiem nadzieję, że w momencie premiery Bless Online na Steam, do dyspozycji graczy oddana zostanie także klasa Mistyka. To właśnie na tę klasę czekam najbardziej, a tymczasem chyba będę musiała zadowolić się Paladinem.

A Wy jaką klasę wybierzecie?

ŹRÓDŁOKomunikat prasowy
Poprzedni artykułDzienne nagrody, giftowanie i zmienione umiejętności w The Elder Scrolls Online
Następny artykułFortnite Battle Royale zmienia wygląd mapy, dodaje karnet bojowy na Sezon 4 oraz skokskały
7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin M

no i kicha…..czekałem na tą gre i wywalam ja z listy życzeń Steam.Wszystkie klasy piękne po za jedną.Wszędzie normalnie ale oczywiscie musiało sie pojawić wyrośnięte dziecko i do tego mag.No sory ale nie pasuje mi to do otaczającego swiata gry.Wiem że japońce,chinczycy i ogólnie nacje azjatyckie mają jakies dziwne cisnienie na grę postaciami dzieci i nie mnie oceniac czemu ale no nie dam rady do tego piszczy jak szczur albo niedotlenione niemowle.Grafika ładna owszem,potworki zacne ale to dziecko jako magik….moze jestem przewrażliwiony może czegos nie rozumiem ale podziękuję a innym życze miłej i udanej zabawy.Inną postacia tez nie zagram bo i po co? Na pvp trafię na wyrosnięte niemowle i nie będe wiedział czy smoczka mu dac czy ubic szczura…

Kinya Turbgroszka

Ale magiem może byc każda rasa, nie musisz wybierać Masku 🙂

Agoidd

Łowca

Archax

Ale to dorośli zwierzoludzie, tylko niscy.

Archax

Koty nie mogą grać magiem 🙂

Szatko95

Też chciałem mistykiem grać, ale paladyn też spoko. Będę miał 2 healków wymaxowanych xd

Szatko95

Aż tak ci to przeszkadza? :V Przecież to nie są dzieci, a niskie hybrydy ludzi z jakimś gryzoniem lub zajęczakiem xD