W czerwcu dowiedzieliśmy się, że NeoWiz oraz Gamigo / Aeria Games zakończyły współpracę i ostatecznie, to twórcy gry wydadzą w przyszłości poprawioną wersję BLESS na Zachodzie.

Pierwsze wprowadzane przez NeoWiz zmiany do Bless, mogliśmy zauważyć już w maju oglądając filmy z japońskich beta testów tej gry. Wczoraj natomiast, twórcy ujawnili więcej informacji dotyczących nadchodzących zmian.

Przebudowa Projektu„, bo tak nazywać się maja prace związane z ulepszeniem tego MMORPG‚a, obejmować ma całkowite przerobienie niektórych systemów, a w niektórych przypadkach, nawet ich usunięcie.

W nieco lakonicznej, pierwszej informacji zapowiadającej te zmiany, wspomniano o ulepszeniu progresji postaci poprzez dostępny w grze ekwipunek, modernizacji systemu walki, zmianach w umiejętnościach klasowych, stworzeniu różnorodności oraz ulepszeniu rozgrywki w przypadku oswajalnych petów i wierzchowców, zmianach w rzemiośle, a także poprawkach w interfejsie użytkownika.

Zmiany te wymagać będą znacznie dłuższego czasu testowania i więcej szczegółów na ich temat, poznać mamy już w przyszłym tygodniu. Dobra wiadomość jest taka, że jest duża szansa iż znacznie poprawią one rozgrywkę w Bless, a to oznacza, że kiedy gra ta w końcu zawita do Europy, ma szansę przyciągnąć sporą rzeszę fanów. Jakby nie patrzeć, świat stworzony przez NeoWiz wygląda naprawdę zabójczo.

Oprócz tego studio NeoWiz zapowiedziało, że jeszcze w sierpniu do Bless zawita nowy tryb na Arenę PvP – Przechwytywania Flagi. Zdjęcia z nowej Areny wypełnionej gejzerami zamieszczam poniżej.

I co myślicie o zmianach zapowiedzianych przez studio?