Po dłuższym milczeniu, twórcy jednego z lepszych survivali sci-fi – Osiris: New Dawn, zdradzili w końcu swoje plany względem tej gry. I muszę powiedzieć, że zapowiadają się one bardzo interesująco.

Ostatnie większe rozszerzenie do tej gry – Rise of Zer, wprowadzone zostało w grudniu ubiegłego roku. Nie ma więc co się dziwić, że fani tej produkcji z niecierpliwością oczekują na wszelkie informacje związane z kolejnymi nowościami, jakie dodane mają zostać do Osiris: New Dawn.

I chociaż ekipa ze studia Fenix Fire poprzez swoje kanały społecznościowe regularnie informuje o postępie prac nad poszczególnymi funkcjami, to do tej pory nie wiadomo było kiedy udostępnione one zostaną graczom. Od dzisiaj jednak ulegnie to zmianie.

Większość graczy wie, jak wyglądają prace nad grami. Zdarza się często, że do gier dodawane są systemy i nowości, które niedługo potem muszą zostać wycofane ze względu na związane z nimi problemy. Są to sytuacje, których bardzo nie lubią zarówno twórcy, jak i gracze. Wiele firm by zmniejszyć ryzyko wystąpienia takowych sytuacji, wprowadza serwery testowe. Niestety, serwery takowe mają swoje minusy, gdyż gracze uzyskują dostęp do pełnej zawartości gry, a to oznacza, że testowanie konkretnych funkcji i nowości, jest nieco ograniczone.

Efekty pogodowe w Osiris: New Dawn

Studio Fenix Fire wpadło na nowy pomysł. Zamiast typowego serwera testowego, udostępniać będą oni graczom okrojone „przygody” – Osiris: New Dawn (Behind the Scenes Experience), które to koncentrować się będą na testowaniu danej nowości, nad którą obecnie trwają prace.

Pierwsze trzy przygody, zaprezentowane na zamieszczonym poniżej materiale filmowym, zostały już udostępnione posiadaczom tej produkcji:

  • Stacja kosmiczna – gracze mogą zwiedzać całą stację, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Nie ma tu jednak jeszcze kolizji, więc użytkownicy będą mogli przejść przez ściany i inne elementy;
  • Mechanika kopania – do dyspozycji gracza oddany zostanie kawałek terenu, na którym będą mogli kopać doły i wyrównywać teren;
  • Lokalizator i systemy skanujące – gracze będą mogli ustawić małe anteny satelitarne, skanować zasoby i odkrywać miejsca w których one występują.

Te wszystkie zmiany mają pomóc projektantom w szybszym opuszczeniu fazy wczesnego dostępu na Steam, a jednocześnie dają graczom możliwość doświadczenia nowych funkcji, zanim trafia do gry.

Ponadto twórcy Osiris: New Dawn założyli tablicę Trello, na której to zobaczyć można nad czym obecnie pracuje ekipa tej gry oraz obiecali cotygodniowe sesje pytań i odpowiedzi na Twitterze.

I co o tym sądzicie o tym pomyśle?

ŹRÓDŁOKomunikat prasowy
Poprzedni artykułDżungla, bagna i wulkan w najnowszym zwiastunie Conan Exiles
Następny artykułSpadające meteoryty i alarmy zwiastują koniec sezonu 3 w Fortnite Battle Royale
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Michał Szymański

Dobrze, że sporo robią, pewnie dzięki temu powrócę do zabawy