Osiris: New Dawn, jeden z najciekawiej zapowiadających się survivali, może i zniknął z Waszych radarów, ale ja nadal mocno śledzę prace związane z rozwojem tej gry. I muszę powiedzieć, że sporo się dzieje.

Nie wiem czy pamiętacie, ale w momencie premiery Osiris: New Dawn na Steam Early Access w 2016 roku, nad grą tą pracowały tylko dwie osoby. Od tego czasu sporo się zmieniło i do studia dołączyło kilkanaście nowych osób z olbrzymim doświadczeniem. I właśnie dlatego, kilka miesięcy temu twórcy podjęli decyzję, by na razie wstrzymać się z wszelkimi aktualizacjami, a zamiast tego skupić się na ulepszeniu kodu bazowego oraz dokładnych testach wszelkich nowości, jakie mogą zostać dodane w przyszłości do gry.

Plany są wielkie, bo nowa wersja dodać ma między innymi nowe planety, stacje kosmiczne, mechanikę wyrównywania terenu, mechy, stacje chemiczne, efekty pogodowe, takie jak rozbłyski słoneczne, czy też tornada, i wiele innych rzeczy.

Pierwsze demo kampani odświeżonego i ulepszonego Osiris: New Dawn zaprezentowane zostało podczas zakończonej kilkanaście dni temu konwencji TwitchCon, a dodatkowo twórcy udostępnili je za darmo wszystkim zainteresowanym osobom (link do plików znajdziecie tutaj). Jeśli jednak nie macie ochoty ściągać tych plików, to poniżej zamieszczam nagranie pokazujące  to demo.

I teraz pewnie zastanawiacie się, kiedy w końcu wersja ta udostępniona zostanie posiadaczom Osiris: New Dawn na platformie Steam. Już niedługo…

Na grudzień zaplanowano pierwszą olbrzymią aktualizację  serwerów Live, która prócz wielu nowości, udostępni graczom także trzy tryby rozgrywki:

  • Kampanię – gracze będą mogli zagrać w początkową część kampanii fabularnej;
  • Survival – w tym trybie umiejętność przetrwania będzie wystawiona na sporą próbę, a porażka w osiągnięciu wyznaczonych celów, oznaczać będzie koniec gry;
  • Sandbox – czyli obecna wersja gry, tyle że ze wszystkimi nowymi funkcjami oraz nowiutką planetą do eksploracji.

Na wiosnę 2019 zapowiedziano premierę Osiris: New Dawn, a wraz z nią udostępnienie graczom pełnej kampanii fabularnej, jeszcze bardziej rozbudowanego trybu survival oraz możliwość eksploracji w trybie sandboxu wszystkich planet w systemie Gliese 581. Wygląda na to, że na jednej z planet będziemy mogli nawet zwiedzać podwodne biomy!

Nie wiem jak Wy, ale ja nie mogę się doczekać 🙂

Poprzedni artykułRend dodaje nowe tryby: klasyczny survival i eksploracyjny
Następny artykułEscape from Tarkov dodaje Pchli Targ i ranking graczy