Ostatni rok był niezmiernie emocjonujący dla ekipy H1Z1. Z tych dobrych wydarzeń warto wymienić uruchomienie Pro Ligii, premierę gry na PC, przejście na model Free-to-Play, czy też start otwartych beta testów na PlayStation 4, które to cieszą się olbrzymią popularnością.

Niestety, ostatni rok to także kilka mniej wesołych wydarzeń: pojawienie się dwóch potężnych rywali na rynku gier Battle Royale: PUBG i Fortnite, zawirowania związane z własnością studia DayBreak Games, czy też olbrzymie zwolnienia pod koniec kwietnia.

To wszystko jednak jest już za nami, a przed nami piękna, różowa wręcz przyszłość – a przynajmniej tak wynika z najnowszego listu producenta H1Z1 dla wersji na PC.

Najbardziej oczekiwaną i obiecywaną przez twórców nowością (a może staro-ścią?) ma być odświeżona mapa Z1. I mam dla Was dobrą wiadomość: udostępniona ona zostanie graczom już w czerwcu!

Zresztą stara mapa nie jest jedyną rzeczą, która ma powrócić z martwych. Devsi w końcu usłyszeli błagania graczy i pracują nad przywróceniem pewnych elementów z różnych starszych sezonów, o które społeczność najczęściej się dopomina. Mowa tutaj chociażby o niektórych starych dźwiękach (strzał w głowę i zniszczenie hełmu), animacjach oraz poruszaniu się postaci.

W między czasie spodziewać się możecie zakończenia Sezonu 1, który to zapowiedziany został na środę, 6 czerwca. Osoby, którym udało się wbić poziom Royalty (nawet jeśli później spadły w rankingu), w nagrodę dostaną unikalną emotkę.

Zaraz po zakończeniu Sezon 1 ruszy Off-Sezon podczas którego to twórcy H1Z1 będą pracować nad udoskonaleniem punktacji rankingowej, tak by na przykład zabójstwa miały nieco większą wartość. Prócz tego trwać będą prace nad poprawkami na mapie Z1 oraz zmniejszeniem efektywności pojazdów w końcowej fazie meczu. Niektóre pomysły, dzięki którym miano by to osiągnąć obejmują pojawiania się pojazdów z różną ilością paliwa lub też zwiększenie zużycia paliwa.

Początek Sezonu 2 połączony zostanie z premierą mapy Z1 i wstępnie zapowiedziany został na lipiec. Konkretna data podana zostanie w późniejszym czasie.

Kolejną ważna zmianą jest Auto Royale, który nie będzie to już dostępny jako oddzielny tryb, ale dołączony zostanie do puli trybów Arcade. Oznacza to, iż będzie można zagrać w niego, od czasu do czasu podczas weekendów jako miła odskocznia od zwyczajnych meczy Battle Royale. Pierwszy taki weekend już przed nami, a do tego do zdobycia będą specjalne nagrody!

Ta zmiana nie oznacza jednak, że devsi zakończyli już pracę nad tym trybem. Wręcz przeciwnie. Udostępnianie go graczom co jakiś czas, pozwoli ekipa H1Z1 na wprowadzenie wielu zmian i niespodzianek, które mają go uczynić jeszcze lepszym.

I jak Wam się podobają plany ekipy H1Z1 dla wersji na PC?

GRUPA H1Z1 Polska     DISCORD

Poprzedni artykułWielka zawierucha wokół Bless Online
Następny artykułDo Citadel: Forged with Fire nadciąga wipe serwerów i tona nowości
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Bartek Wittmann

Powiem tak…
Zmiana podoba mi się bardziej niż bardzo 😀
Trzeba po prostu czekać!