Studio Define Humans, twórcy Battle Royala w klimacie sci-fi Islands of Nyne, ogłosili iż gra ta zadebiutuje na Steam Early Access jeszcze w II kwartale tego roku. Oznacza to, że osoby zainteresowane tą produkcją będą miały okazję w nią zagrać na Steam najpóźniej do końca czerwca.

W Islands of Nyne gracze wcielą się w uczestników gry zorganizowanej przez rasę zaawansowanych technologicznie obcych. Do ich dyspozycji oddane zostaną trzy wielkie areny w postaci wysp: jaskinie, colosseum i zamek, a także trzy tryby: solo, duo i drużynowy. Areny te otoczone są kurczącym sie polem plazmy, co – podobnie jak i w przypadku innych gier Battle Royale, przyspiesza rozgrywkę i zmusza graczy do konfrontacji.

Islands of Nyne zapowiedziane zostało w listopadzie 2015 roku, a w maju 2016 roku twórcom udało się pozyskać fundusze na Kickstarter. Jak widać, studio Define Humans zaczęło prace nad tą grą na długo przed pojawieniem się PlayerUnknown’s Battlegrounds, czy też Fortnite Battle Royale. Jednak po trzech latach prac na Islands of Nyne, twórcy nie będą walczyć o graczy jedynie z popularnym w 2016 roku H1Z1, ale i wieloma innymi tytułami Battle Royale.

Czy gra ta ma szansę powodzenia? No cóż, czas pokaże… Być może klimat sci-fi, a także zapowiedziane nowości w postaci dronów, nano-medykamentów i nowych lokacji, przekonają fanów gier Battle Royale do tej produkcji.

ŹRÓDŁOKomunikat prasowy
Poprzedni artykułFortnite Battle Royale trafi niedługo na Androida, wprowadza czat głosowy
Następny artykułH1Z1 reaktywuje tryb Strzelby i Snajperki