Studio Epic Games zamieściło informacje dotyczące stanu Fortnite Battle Royale w wersji na urządzenia mobilne.

Zgodnie ze słowami twórców, od dnia premiery pracują oni nad tym, by zapewniać graczom coraz lepsze wrażenia i zwiększając komfort rozgrywki. I właśnie dlatego, już w niedługim czasie, użytkownicy tej wersji mogą spodziewać się wprowadzenia pewnych zmian i ulepszeń.

Najczęściej pojawiające się jednak pytanie, to: „kiedy udostępniona zostanie wersja na Android?

Mamy w końcu do przekazanie dobre wiadomości: już latem!

Premierę tej wersji przewidujemy na lato. Wielu naszych fanów nie może się doczekać tej premiery i obiecujemy, że gdy tylko będziemy mogli powiedzieć więcej, dowiecie się wszystkiego jako pierwsi.

A wracając do ulepszeń, to studio Epic Games wysłuchało próśb graczy o możliwość personalizacji interfejsu w tej wersji i w tym tygodniu opcja ta dodana została do gry. Wypróbujcie ją i dajcie im znać, co o niej myślicie 😀

Solo Starcie Siłaczy – do wygrania 50.000 V-dolców!

Ponadto trwają prace nad wprowadzeniem czatu głosowego, ulepszeniem rozgrywki i sterowania, a także poprawieniem wydajności oraz stabilności wersji na urządzenia mobilne. Poniżej zamieszczam szczegóły.

CZAT GŁOSOWY

Komunikacja jest kluczowym elementem w drużynowej walce o Królewskie Zwycięstwo, dlatego też twórcy gry starają się umożliwić graczom komunikację przez czat głosowy na urządzeniach mobilnych. A do tego, użytkownicy wersji na urządzenia mobilne będą mogli porozumiewać się z sojusznikami ze wszystkich platform!

Trwają prace również nad wyciszeniem własnego mikrofonu, innych graczy, a także aby otwarcie wszystkich kanałów komunikacji odbywało się za jednym dotknięciem ekranu.

ROZGRYWKA I STEROWANIE

W najbliższym czasie poprawiony zostanie automatyczny bieg i dodany lepszy sposób strzelania. Po wprowadzeniu tych zmian, dodane zostaną stosowne opcje w menu ustawień tak, by gracze mogli wypróbować nowości i sprawdzić, co jest dla nich najwygodniejsze.

WYDAJNOŚĆ GRY

Trwają prace nad ulepszeniem kodu tak, by wrażenia płynące z gry były optymalne (np. poprawa jakości grafiki). Ponadto dodany zostanie tryb oszczędzania energii, który pozwoli na zwiększenie wydajności kosztem pogorszenia grafiki. To pierwsza wersja tej opcji, więc spodziewać się należy poprawek.

Karabin szturmowy i leczące jabłka w Fortnite Battle Royale

STATYSTYKI

Twórcy pracują nad poprawieniem sprawności serwerów obsługujących statystyki, tak aby były w stanie obsłużyć więcej graczy, włączając tych, którzy grają w mobilną wersję Fortnite. W planach jest aby usługa to udostępniona została graczom już latem, zaraz po tym jak studio Epic Games upewni się, że ulepszenia wydajności spełniają w praktyce ich wymagania.

STABILNOŚĆ

Stabilność to jedno z najważniejszych dla zagadnień dla twórców Fortnite Battle Royale. Przy okazji każdej aktualizacji pracują oni nad tym, by zmniejszyć częstotliwość zawieszania się gry i występowania wszelkich innych problemów, które są im zgłaszane przez użytkowników. Jeżeli regularnie macie problemy ze stabilnością gry, dajcie im o tym znać przy pomocy przycisku „Uwagi”, który znajdziecie w grze.

I jak Wam się podobają te zapowiedzi? Czekacie na wersję tej gry na Android?

ŹRÓDŁOEpic Games
Poprzedni artykułNo Man’s Sky otrzyma w końcu tryb multiplayer
Następny artykułIslands of Nyne w czerwcu zadebiutuje na Steam Early Access