Zeszłotygodniowy event PR związany z premierą Bless Online na Zachodzie i organizowany przez studio NeoWiz, z jednej strony ucieszył wielu potencjalnych graczy z niecierpliwością wyczekujących debiutu tej produkcji, a z drugiej strony nie odpowiedział na kilka najważniejszych pytań zadawanych przez fanów.

Dzisiejszy blog twórców Bless Online odpowiada na kilka z najważniejszych pytań, wliczając w to te związane z subskrypcją premium, która wcale nie jest nazywana subskrypcją…

Okazuje się, że ceny pakietów dających dostęp do Bless Online, które zakupić będzie można na Steam od 28 maja, ustalane są indywidualnie dla każdego z krajów i niekoniecznie mogą być równoważne z ceną w dolarach.

Jak już dobrze wiemy, pakiety założycielskie obejmować będą podstawową wersję gry Bless Online, a także ekskluzywne skórki, członkostwo premium, walutę Lumena i inne korzyści. Nabywcy tych paczek zaoszczędzić maja około 30 % w stosunku do ceny, gdyby zdecydowali się na indywidualny zakup poszczególnych elementów.

Członkostwo premium w Bless Online nie jest według twórców gry subskrypcją. Członkostwo premium może pomóc zwiększyć efektywność lub też zapewnić pewien efekt, który przez ograniczony czas obniży koszty związane z opłatami. Ponieważ każdy, kto ma podstawkę, może cieszyć się całą zawartością Bless Online bez ograniczeń, członkostwo premium może być postrzegane tylko jako opcja dla tych, którzy chcą nieco więcej wygody.

Studio NeoWiz wie o obawach dotyczących elementów P2W, i dlatego tez po raz kolejny potwierdziło, iż w grze nie będzie żadnych przedmiotów, które mogłyby bezpośrednio ulepszyć postacie lub przedmioty.

Oto jakich bonusów mogą spodziewać się osoby, które zdecydują się na członkostwo premium:

 • Skórka premium na wierzchowca Black Wind Caligo (na jedną postać);
 • Skórka premium na peta Enchatnting Loroshi (na jedną postać);
 • O 30% redukuje opłatę za naprawę wyposażenia u NPC;
 • O 50% redukuje opłatę za używanie Wywern (podróż);
 • Kilof do zbierania surowców zapewniający nieograniczone korzystanie w wyznaczonym czasie (tak długo jak trwa członkostwo). Zwykłe kilofy mają ograniczoną ilość użycia;
 • Torba premium do zbierania surowców bez ograniczeń w ilości użycia;
 • 20% więcej punktów doświadczenia za zabicie przeciwników;
 • 20% więcej punktów Dungeon, które uzyskuje się za ukończone instancje grupowe;
 • 20% więcej zbieranego złota;
 • Można wystawić o 5 więcej przedmiotów na rynku;
 • Pozwala na wymianę 20% więcej punktów Dungeon lub Combat (za PvP) na walute premium Lumena.

Niestety, nadal nie wiadomo, ile będzie kosztować opłacenie tego członkostwa premium.

Decydując się na zakup jednego z pakietów fundatorów, prócz dostępu do Bless Online, osoby te otrzymają także unikalnie wyglądające skórki: kostiumy, broń, czy nawet wierzchowce. Poniżej zdjęcia przedstawiające te elementy – niestety, w niskiej rozdzielczości i małym rozmiarze.

Deluxe Edition – 69.99$

Collector Edition – po opiniach graczy, Neowiz zdecydował się obniżyć cenę tego pakietu z 199.99$ na 149.99$

I co sądzicie o członkostwie premium w Bless Online? Macie zamiar je opłacić, bądź też zakupić jeden z pakietów fundatorów?

ŹRÓDŁOKomunikat prasowy
Poprzedni artykułWeź udział w Solo-Starciu Siłaczy, wygraj 50.000 V-dolców!
Następny artykułJust Survive zdradza plany na przyszłość i likwiduje płatne skrzynki
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Archax

„Nieograniczona torba do zbierania surowców;” – chodzi o item do gatheringu, tak samo jak kilof ale on jest do zbierania roślinek. Kinya, jak możesz zmień to bo już sporo ludzi widziałem co się o to wpieniali 😛
Ale mount ładny (warto zaznaczyć, że jest to SKIN a nie mount, a skiny na mounta to chyba rzadkość – to tak dla tych co piszą, że p2w), aż się zastanawiam nad kupnem tej droższej paczki 😀 .

Nsuidara

Fakt, „Nieograniczona torba do zbierania surowców” brzmi nieodpowiednio, poneiważ brzmi jakbyśmy dostali plecak do przechowywania surowców, a chodzi o narzędzie do zbierania 😀