Z najnowszego dziennika developerskiego ekipy Fortnite: Ratowanie Świata możemy dowiedzieć się o planach związanych z ulepszeniem narzędzia do zgłaszania graczy, broni białej oraz pułapek, co szczególnie powinno ucieszyć fanów tego trybu.

W aktualizacji 4.4 pojawi się pierwsza wersja ulepszonego narzędzia do zgłaszania graczy. Nowa funkcja dostępna będzie z menu, po czym z listy wybrać będzie można osobę z ostatniego meczu, po czym zgłosić będzie go można za bezczynność, psucie zabawy innym, nękanie, wyzywanie, czy też nieodpowiednią nazwę postaci.

Z uwagi na ryzyko fałszywych zgłoszeń i nadużycia związane z tym systemem, ekipa Fortnite ma zamiar sprawdzać każde zgłoszenie „ręcznie” i dopiero po weryfikacji zastosować kary w postaci banów. Automatyzacja procesu nastąpi dopiero za jakiś czas, gdy twórcy w pełni zrozumieją jak działa nowa funkcja i jak reagują na nią gracze.

Pułapki doczekają się długo oczekiwanego ulepszenia. Ekipa Epic Games w końcu spełni obietnicę, jaka pojawiła się na długo przed premierą gry, a do tego jest widoczna na ekranie logowania – pułapki będzie można w końcu stawiać na powierzchniach pochyłych! Nie wszystkie z nich będzie można w ten sposób ustawić, ale wiele z pułapek podłogowych będzie oferować taką możliwość.

Od długiego czasu gracze Fortnite: Ratowanie Świata zgłaszali wiele uwag dotyczących skuteczności broni białej w tym trybie. Twórcy wzięli je pod uwagę i w związku z tym w aktualizacji 4.4 zwiększone zostaną jej zadawane przez nią obrażenia, co ma uczynić ją bardziej konkurencyjną.

Jest jednak pewne „ale”… Wraz z ta zmianą zwiększone zostanie nie tylko zużycie wytrzymałości tych broni, tak aby psuły się one nieco szybciej, ale także koszt ich wytworzenia. Jeśli chodzi o tworzenie broni, to zwiększone zostanie zużycie jedynie tych podstawowych surowców, a to oznacza, że ogólny koszt ich wytworzenia i tak będzie tańszy niż amunicji do broni palnej.

Ponadto aktualizacja 4.4 ma naprawić także bonusy broni białej związane z odpornością na obrażenia, z zadawaniem obrażeń spowolnionym i spętanym przeciwnikom, a także bonus z prędkością poruszania postaci, który to w tej chwili wpływa jedynie na normalny bieg, a po zmianie ma także wpływać na szybkość sprintu.

I jak Wam się podobają te zapowiedzi?

Jeśli o mnie chodzi to cieszę się z ulepszonego narzędzia do zgłaszania trolli w trybie Ratowanie Świata i możliwości umieszczania pułapek na pochyłych powierzchniach, co sprawi iż piramida stanie się jeszcze bardziej efektywna 🙂

Poprzedni artykułNowy system Shields i legendarne misje w The Division
Następny artykułPostapokaliptyczny Czernobyl miejscem akcji Fear the Wolves