Fani Fortnite: Ratowania Świata nie mają co się martwić, bo zgodnie z ostatnimi informacjami Epic Games, do trybu tego zawita w niedługim czasie sporo nowości.

Gracze otrzymają dostęp nie tylko do nowej kampanii osadzonej w Dolinie Samowitości, nowych lokacji, ale i do bohaterów nawiązujących do Dzikiego Zachodu, broni z zamkiem skałkowym, nowych przeciwników oraz wyszukiwanie nowych bohaterów.

Pierwszy akt nowej kampanii wydany zostanie niedługo po wypuszczeniu wersji 5.0. Kampania Doliny Samowitości zabierze graczy w podróż przez pustynne części świata Fortnite, pełne nowych i wyjątkowych miejsc do zbadania.

Jej fabuła odpowie na wiele pytań – czy dr Vinderman był bohaterem, czy złoczyńcą? Co się z nim stało? Kim jest „prawdziwa Ray” i gdzie przebywa? Czym tak naprawdę jest Burza i skąd się wzięła? W kampanii gracze spotkają także Larsa i jego zespół Wätę Staløwą, oraz Dennisa, Penny i całą resztę ich ulubieńców.

Już niedługo do Księgi Kolekcji dodana zostanie funkcja umożliwiająca zdobywanie określonych bohaterów i schematów bezpośrednio w grze. Dzięki temu będzie można zrekrutować upatrzonego bohatera przy użyciu fluksu oraz podręczników szkoleniowych.

Oczywiście będą wyjątki (np. bronie Fundatorów i przedmioty okolicznościowe), ale większość bohaterów i schematów broni oraz pułapek ma być dostępna, bez względu na to, czy użytkownik posiada już dany przedmiot, czy też nie.

Wielu fanów Fortnite: Ratowanie Świata domaga się także zwiększenia różnorodności misji i typów przeciwników.  Jakiś czas temu do gry zawitał super-osłaniacz, a już niedługo pojawi się jego serdeczny kumpel Porażacz.

Kolejny tydzień przyniesie Hordobicie w wersji 5.0!

To tryb skupiony na szybkim rozpoczęciu walki. Gracze trafią na mapę z gotową bazą i stawią czoła kolejnym falom wrogów, mając niewiele czasu na stworzenie broni, wzniesienie umocnień i rozstawienie pułapek. Tryb Hordobicia będzie główną atrakcją wersji 5.0, a także podstawowym źródłem talonów okolicznościowych.

Twórcy wprowadzili jednak do niego kilka ulepszeń. Przerobiony został system postępów oraz skrócono trwanie kolejnych fal i zmniejszono ich ilość. Sama mapa Hordy również przejdzie lifting; pojawi się w niej nowy obszar pustynny, a cztery bazy będą bliżej siebie. W trybie tym pojawią się także minibossowie oraz nowe nagrody.

Szczegółowy harmonogram aktualizacji na najbliższe tygodnie, znajdziecie poniżej:

 • Aktualizacja 5.0 (tydzień rozpoczynający się 9 lipca)
  • Hordobicie;
  • Nowe bronie z zamkiem skałkowym;
  • Nowi bohaterowie z Dzikiego Zachodu.
 • Aktualizacja zawartości do 5.0 (tydzień rozpoczynający się 16 lipca)
  • Nowy karabin szturmowy w cotygodniowym sklepie;
 • Aktualizacja 5.1 (w tygodniu rozpoczynającym się 23 lipca)
  • Kampania w Dolinie Samowitości.

I jak Wam się podobają te zapowiedzi twórców Fortnite: Ratowanie Świata?

ŹRÓDŁOEpic Games
Poprzedni artykułZnikające z Fortnite Battle Royale obiekty pojawiły się na kalifornijskiej pustyni
Następny artykułWarframe zapowiada otwarty świat na Venus i bitwy gwiezdne
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Drake84pl

Już nie mogę się doczekać, jeszcze tylko kilka dni 🙂 tęskniłem za hordobiciem, mam tylko nadzieję że będzie można jakoś zdobyć bohaterkę Maszynistkę Harper z poprzedniej wersji hordobicia (bronie zbieraczy nie powrócą, to już zostało potwierdzone) bo brakuje mi jej premii wsparcia taktycznego dla mojego idealnego zestawienia drużyny pod budowniczego.
Do tego jeszcze nowy biom i kontynuacja misji kampanii, super 🙂

P.S.
Małe sprostowanie Kinya: możliwość rekrutacji bohaterów i zdobywania schematów z poziomu księgi kolekcji jest już dostępna w grze od ostatniego patcha 4.5.