Kontynuujemy opowieść o burzliwym starcie angielskojęzycznej wersji Bless Online. Tym razem twórcy podzielili się z graczami informacjami na temat działań przeciwko hackerom, nadciągającej optymalizacji, balansie w PvP i innymi zmianami, jakie niedługo zawitają do gry.

Optymalizacja Bless Online – a raczej jej brak, jest jednym z najważniejszych problemów, jakie regularnie wymieniają gracze. Całe szczęście twórcy zdają sobie z tego sprawę i są obecnie w trakcie przerabiania menu opcji, tak by dać społeczności większą kontrole nad ustawieniami bez konieczności ingerowanie w pliki konfiguracyjne. Co więcej, NeoWiz zidentyfikował pewne problemy z niektórymi funkcjami i pracuje nad ich rozwiązaniem. Zmiany te mają trafić do gry pod koniec lipca.

Producent Bless Online potwierdza także, że twórcy otrzymują liczne zgłoszenia związane z osobami używającymi hacków. Z racji tego, iż jest to sprzeczne z warunkami korzystania z gry, osoby takowe są rzekomo banowane na zawsze.

Piszę „rzekomo”, bo w tym samym czasie na Reddit pojawił się temat, w którym zaprezentowano dowód, że osoby osoby wykorzystujące exploity, otrzymają 3-dniowe zawieszenia.

Jedno jest pewne, ilość osób grających w Bless Online drastycznie spada i twórcy robią co mogą, by powstrzymać tę tendencję.

Jeszcze w tym tygodniu do gry dodana zostanie elitarna wersja instancji Migra Turis, a ilość zdobywanych łupów we wszystkich instancjach wzrośnie dwukrotnie.

W niedalekiej przyszłości do gry dodana zostanie możliwość zmiany systemu targetowania przeciwników dla prawie wszystkich klas. Zmiany te nie będą dostępne dla Berserkera oraz Paladyna. Ta pierwsza klasa nadal ograniczona zostanie do „action targetting„, podczas gdy Paladyn musi indywidualnie zaznaczać postacie do leczenia, dlatego też będzie mieć dostęp jedynie do „tab targetting„. Zamiast tego twórcy mają w planach dodanie funkcji śledzenia celu dla Berserkera i innych klas, co według nich pomoże rozwiązać wiele problemów.

Ponadto ekipa Bless Online ma w planach wprowadzić poprawki w klasach, które według nich ulepszą rozgrywkę PvP. Gracze spodziewać mogą także zmian klasowych związanych z PvE, a w szczególności wzmocnienia umiejętności Guardiana.

I co sądzicie o tych zapowiedziach?

Poprzedni artykułEkipa H1Z1 o Sezonie II, zmianach i nowej broni
Następny artykułESO: Wycieczka do mózgu ślimaka