Po dłuższej przerwie studio Epic Game zamieściło informacje dotyczące stanu prac nad Fortnite Battle Royale. Poruszono w nich między innymi zagadnienia związane ze sterowaniem, balans broni, wydajność, bezpieczeństwo konto i wiele innych aspektów.

Poniżej krótkie podsumowanie.

STEROWANIE

Twórcy pracują nad wprowadzeniem wielu usprawnień i poprawą błędów związanych z kontrolerami. Znajdą się w nich usprawnienia stref neutralnych i przyśpieszenia, co umożliwi dokładniejsze celowanie.

Usprawniona zostanie także logika systemu dobierania graczy, która uwzględniać ma sterowanie. Dzięki tej zmianie, gracze dobieranie będą tylko na podstawie platformy, ale i system będzie brał także pod uwagę urządzenia (kontrolery z kontrolerami, klawiatura/mysz z klawiaturą/myszą).

BALANS BRONI

Kilka tygodni temu twórcy gry zamieścili artykuł na temat zrównoważenia gry, w którym wyjaśnili logikę leżącą u podstaw ostatnich zmian.

W ciągu ostatnich miesięcy gracze przeszli kilka etapów zmian w mocy broni, począwszy od strategii „podwójnej pompki”, do zwiększonej popularności pistoletów maszynowych. Epic Games ma zamiar nieustannie monitorować i modyfikować ten aspekt rozgrywki, aby zapewnić różnym broniom naturalne mocne i słabe strony, dzięki czemu sprawdzą się one w przeznaczonej im roli.

BUDOWANIE

Pierwsze zmiany związane z kwestią poprawy budowania i wytrzymałością materiałów, trafiły do gry już w aktualizacji 5.0. To nie koniec zmian.

W związku ze zmianami ruchomej burzy w sezonie 5, badana jest również możliwość modyfikacji zachowania kręgów, w tym interakcji burzy z budowlami graczy na etapie ostatnich kręgów.

WYDAJNOŚĆ

Każda aktualizacja ma na celu polepszenie radości z gry. Ostatnio twórcy skupili się na poprawieniu trybu Ustawki 50 na 50 graczy, a konkretnie na redukcji dłuższych przestojów w grze i artefaktów podczas transmisji (np. budowli w niższej rozdzielczości).

Zachowanie odpowiednich standardów wydajności jest kwestią, która wymaga naszej nieustannej uwagi. Dodanie nowej funkcji (np. wózków golfowych) pociąga za sobą dodatkowe obciążenie, więc musimy sprawdzać, czy wszystkie nowe dodatki są odpowiednio wydajne. Często dodatkowe koszta nowych funkcji musimy nadrabiać w innym aspekcie gry. Uważnie monitorujemy różnice w wydajności różnych wersji gry (szczególnie przed nowymi aktualizacjami), aby mieć możliwość wykrycia i usunięcia problemów z wydajnością, gdy tylko się pojawią.

W ostatnim czasie studio Epic Games odkryło i usunęło przyczynę długiego, kilkusekundowego zacinania się gry, który był najdotkliwiej odczuwalny w długich grach, szczególnie w trybie Placu Zabaw.

Ponadto planowane jest poprawienie renderowania budynków oraz wprowadzenie rozdzielczości wyższych niż 1080p na PS4 Pro. Usprawniono także funkcje sieciowe, dzięki którym gracze dobierani będą w podregionach, co pozwoli przydzielać ich do centrów danych z najlepszym pingiem.

RYWALIZACJA

Rozpoczęto prace nad kompleksowym systemem rywalizacji, który umożliwi wszystkim graczom bezpośrednie współzawodnictwo i możliwość uznania ich osiągnięć. Pierwsza wersja tego systemu wprowadzona ma zostać do gry już jesienią.

OBSŁUGA GRACZY

Twórcy Fortnite Battle Royale nie byli gotowi na tak wielkie zainteresowanie grą i nie byli w stanie poprawić tej sytuacji w odpowiednim tempie. W ciągu ostatnich kilku miesięcy znacznie zwiększono liczebność działu obsługi klienta, a to nadal nie koniec bo rekrutacja pracowników trwa.

BEZPIECZEŃSTWO KONT

Bezpieczeństwo kont graczy należy do najważniejszych priorytetów Epic Games, a wkrótce wprowadzonych ma zostać kilka usprawnień, które pomogą je zwiększyć.

Po pierwsze, już w najbliższej przyszłości dodana zostanie obsługa aplikacji uwierzytelniających offline (takich jak Google Authenticator, Microsoft Authenticator itp.) jako alternatywę dla aktualnego dwuetapowego logowania opartego na e-mailach. Rozważane jest także wprowadzenie obsługi innych dwuskładnikowych metod poza aplikacjami uwierzytelniającymi, np. przez SMS lub potwierdzenie jednym kliknięciem w aplikacji na urządzeniu mobilnym.

Epic Games przypomina także o bezpieczeństwie przechowywania haseł (osobiście polecam Keepass):

Czy otrzymujecie nieustannie e-maile z komunikatami o blokadzie konta lub kodami do dwuetapowego logowania? Jeśli tak, to możliwe, że wasze hasło jest używane na wielu różnych stronach i znaleziono je w zbiorze ujawnionych haseł. Atakujący korzystają z tych zbiorów, aby uzyskać dostęp do innych kont oprócz tego, z którego pochodzi przeciek.

Już teraz natomiast możecie włączyć logowanie dwuetapowe i w nagrodę za to otrzymacie w trybie Battle Royale emotkę Boogiedown.

Więcej informacji na temat dwuetapowego logowania w Fortnite znajdziecie TUTAJ.

ŹRÓDŁOKomunikat
Poprzedni artykułEkipa Bless Online zapowiada nowości, odpowiada na pytania związane z Bless Unleashed
Następny artykułPiramidowe szaleństwo z nagrodami w Conan Exiles