PlayerUnkwnon’s Battlegrounds stał się prawdziwym fenomenem w 2017 roku, bijąc rekordy popularności na Steam. Po roku, do kolejnych trofeów jakie zdobyła ta gra, doliczyć możemy 365 dni, kiedy ilość jednocześnie zalogowanych graczy przekraczała milion.

Szkoda jednak, że na kolejny dzień po pobiciu tego rekordu, w godzinach szczytu odnotowano jedynie 960.000 graczy. Winą za to można obarczyć po części start otwartych beta testów kolejnego battle royale’a Call of Duty Black Ops 4: Blackout, a także wiele problemów z optymalizacją PUBG’a i błędami obecnymi w tej grze.

Ogłoszona na początku sierpnia kampania #FIXPUBG ma znacznie usprawnić PUBG, naprawiając liczne dziwaczne błędu i problemy z wydajnością. I mimo, iż część graczy sceptycznie podchodzi do tych zapowiedzi, to wczorajsza aktualizacja gry, budzi spore nadzieje. Naprawiono wiele problemów z kamerą, podwodnymi animacjami, renderowaniem broni, czy też modelem postaci. Dodano także możliwość testowania mikrofonu w grze. Lista jest o wiele dłuższa i możecie sprawdzić ją tutaj.

Do gry dodano między innymi długo wyczekiwana mapę treningową, gdzie gracze mogą ćwiczyć różne aspekty rozgrywki w PUBG. Owszem, sesje te nie trwają dłużej niż 30 minut i na mapie nie może byc więcej jak 5 graczy, ale i tak te 4km kwadratowe oferują sporo zabawy.

Sanhok doczekał się unikalnego i nieco wolniejszego od pozostałych pojazdu: Tukshai. Tym samym z mapy tej zniknie UAZ, Dacia i Minibus. No cóż, nie ma to jak stylowa jazda w trójkę tym wypasionym trójkołowcem.

Nowo dodany system nagród wynagradza graczy za ukończone misje i czas poświęcony grze, a di tego odświeżono system nagradzający Battle Point.

Ponadto w grze pojawiła się nowa broń: karabin MK 47 Mutant na pociski 7,62 mm  oraz nowa modyfikacja: celownik laserowy. Ulepszony system znaczników i nieco bardziej widoczne efekty wizualne niebieskiej strefy, także ucieszyły wiele osób.

Lista zmian jest naprawdę olbrzymia, więc jeśli chcecie sprawdzić no nowego dodano i co zmieniono, to polecam zajrzeć Wam tutaj.

Poprzedni artykułSCUM bije rekordy popularności, a w planach nowe bronie
Następny artykułNowy okultystyczny scenariusz zawita do Secret World Legends