Survival SCUM zadebiutował na Steam Early Access na koniec sierpnia bijąc od razu rekordy popularności. Jeszcze przed premierą liczba osób oglądających tę grę na Twitch.tv przekraczała 60.000, zwiększając się dwukrotnie po 29 sierpnia, a do w niecały tydzień zakupiło ją ponad 700.000 osób!

Zresztą nie ma co się dziwić tak wielkiej popularności, skoro gra ta oferuje wiele interesujących mechanik, gwarantujących sporo zabawy.

Opanowanie wyrafinowanego systemu wilgoci i suszenia odzieży, potrzebne jest do utrzymanie prawidłowej temperatury ciała by zapobiec przeziębienie. Prócz tego oczywiście trzeba się odpowiednio odżywiać i nawadniać, a także zarządzać swoim metabolizmem, by utrzymać odpowiedni poziom energii – zbyt wiele spożywanych kalorii powoduje otyłość, a zbyt mało osłabienie i chudnięcie. Do tego dochodzi codzienne dbanie ludzkie potrzeby, takie jak chociażby wypróżnianie.

Każda osoba gra na swój własny sposób, ale jeden z użytkowników SCUMm postanowił uczynić swoją postać najcięższą z możliwych. Już w tej chwili waży ona ponad 200 kg, a to nadal nie koniec jego wysiłków.

Jaki jest przepis na takie seksowne ciało? Okazuje się, że trzeba głównie leżeć i wcinać mięso oraz tłuszcz pozyskiwane z zabijanych zombiaków. Od czasu do czasu warto wstać by się wypróżnić i zjeść parę grzybków by uzupełnić witaminy.

A tymczasem wygląda na to, że w dzisiejszych czasach, developerzy mają naprawdę spore problemy z dotrzymywaniem tajemnicy, jeśli chodzi o przyszłe aktualizacje.

Jeden  z użytkowników Reddita, odkrył w plikach nowe przedmioty, które niedługo mogą pojawić się w grze. Wśród plików znaleziono wzmianki o karabinie 9mm, C1911, M16 oraz strzelbie. Prócz tego model uszkodzonej Beretty sugeruje, iż twórcy być może dodadzą opcję psucia się broni, a improwizowana odzież związana może być z możliwością tworzenia takowej w przyszłości.

Jestem ciekawa, jak długo potrwa popularność SCUM i czy ciekawe mechaniki, wystarczą by ją utrzymać.

Graliście w SCUM? Jeśli tak to dajcie znać, co myślicie o tej grze 🙂

Poprzedni artykułWypełniony zombiakami survival Dead Frontier 2 już dostępny na Steam Early Access
Następny artykułAktualizacja #21 do PUBG już dostępna: tryb treningowy, Tukshai, MK47 Mutant i wiele innych rzeczy
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
UltrasWorldPL

Świetnie się gra, produkcja obowiązkowa dla każdego fana DAYZ moda którego pełnoprawne DayZ mocno zawiodło. Ponoć w przyszłości mapa ma być 4 razy większa i możliwe, że gra otworzy się na mody – ja bardzo chętnie zagrałbym w „Scum life” czyli symulację życia jak na serwerach ARMA life.