Po długim debatowaniu oraz złej prasie, Sony w końcu ugięło się pod presją graczy i podjęło decyzję o wprowadzeniu opcji rozgrywek międzyplatformowych w Fortnite dla użytkowników konsol PlayStation 4.

A jeszcze kilka tygodnie temu słyszeliśmy, iż nie jest to możliwe.

W oficjalnym komunikacie przeczytać możemy, iż wersja testowa tej funkcji startuje już dzisiaj i pozwoli ona na rozgrywkę pomiędzy użytkownikami Fortnite na różnych platformach: PlayStation 4, Android, iOS, Nintendo Switch, Xbox One, Microsoft Windows oraz Mac.

Dzięki udostępnieniu tej funkcji, gracze zachowają także postępy oraz historię zakupów na wszystkich platformach.

I o ile pierwszymi testami objęci zostali jedynie gracze Fortnite, to wygląda na to, iż polityka Sony względem międzyplatformowych rozgrywek w innych grach, także może ulec w przyszłości zmianie.

Postrzegamy betę jako okazję do przeprowadzenia dokładnych testów, które zapewnią jak najlepszą rozgrywkę na PlayStation, pamiętając o tym zarówno ze strony technicznej, jak i socjalnej.

Od 24 lat staramy się dostarczać naszym fanom jak najlepszych wrażeń z gier, zapewniając wyjątkową perspektywę oferowana przez PlayStation. Dzisiaj społeczności wokół niektórych gier ewoluowały do tego stopnia, że rozgrywka międzyplatformowa jest oczekiwana. Mając to na względzie, dokonaliśmy dokładnej analizy mechaniki naszego modeli biznesowego, by zapewnić że wrażenia z rozgrywki na PlayStation pozostaną niezmienione zarówno dzisiaj, jak i w przyszłości, kiedy postaramy się otworzyć naszą platformę.

Jest to bardzo poważna zmiana w polityce SIE, a obecnie jesteśmy w procesie planowania, tak by ją wesprzeć. Poinformujemy społeczność, kiedy będziemy mogli podzielić się większą ilością informacji, wliczając w to ramy czasowe, a także co to oznacza dla innych gier.

ŹRÓDŁOKomunikat
Poprzedni artykułSummerfall: oto miejsca, które trzeba odwiedzić w ESO Summerset
Następny artykułZ1 Battle Royale zapowiada turnieje Royalty Showdown