W ubiegłym tygodniu Studio Epic Games wprowadziło do Fortnite sporą aktualizację, która w trybie Battle Royale dodała rankingi, sezony, skórki do wyglądu oraz tonę innych rzeczy.

Aktualizacja ta okazała się na tyle popularna, że w ciągu ostatnich kilku dni serwery Fortnite doświadczały wielu problemów. Problemy z logowaniem, wyłączenie meczy drużynowych i wiele innych błędów z pewnością irytowały graczy, ale warto podkreślić, że przez cały ten czas ekipa Epic Games na bieżąco starała się je rozwiązać, a to nadal nie koniec prac związanych z tym aspektem:

Wydajność ma duże znaczenie i choć nieustannie pracujemy nad poprawą sytuacji, w pewnych aspektach poczyniliśmy krok lub dwa w tył i generalnie nie jesteśmy na poziomie zadowalającym nas na dłuższą metę.

Zgodnie ze słowami Epic Games, studio to będzie monitorować wydajność klienta gry na różnych kartach graficznych, utratę pingu oraz pakietów, a także sytuacje prowadzące do lawinowego załamania.  W planach jest poprawienie wydajność na komputerach PC o minimalnych parametrach, kontynuowanie prac nad zwiększeniem wydajności na konsolach, optymalizacja serwerów, kodu i funkcji sieciowych, a także ulepszenie systemu dobierającego graczy.

Podsumowując: popularność Fortnite Battle Royale przerosła oczekiwania twórców, ma być lepiej z serwerami, ale trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo jeszcze trochę to potrwa.

Ekipa Fortnite Battle Royale zamieściła także nowy dziennik developerski, w którym poruszyła kilka ważnych kwestii nurtujących graczy. Ciągłe zmiany w ustawieniach przypisywanych klawiszy oraz wrażliwości suwaków, związane są z końcowym wybraniem jak najlepszych domyślnych ustawień dla tego trybu. Jeśli chodzi o pułapki to będą one zmienione w taki sposób, aby ich zainstalowanie w świecie nie zajmowało aż tak dużo czasu. Oprócz tego Epic Games planuje dodać sporo nowych lokacji do bieżącej mapy, a nawet delikatnie ją powiększyć – słowem klucz jest tutaj „delikatnie”. Niestety, na ten moment nie pracuje nad kolejną mapą, koncentrując swoje wysiłki na poprawieniu obecnej rozgrywki oraz wydajności gry.

Zresztą sami posłuchajcie co mają do powiedzenia twórcy Fortnite Battle Royale.

Poprzedni artykułAbsolvent dodaje nowe maski i event na Halloween
Następny artykułNeoWiz odpowiada na pytania związane z Bless Online
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł Bartosz Krajczewski

I tak lepsze są serwery tutaj niż w Albion Online ;’D