Zaczęło się. Conan Exiles doczekał się specjalnego Halloweenowego wydarzenia. Mrok spowił Ziemie Wygnańców i kolejne kilka dni mają być dla nas dość przerażające. Granica między światem żywych, a umarłych zanikła. Czas przygotować się na najgorsze…

Na powierzchni księżyca ukazało się nowe oblicze – to twarz śmierci, która obserwuje tych wszystkich, którzy mogą powodować kłopoty na powierzchni. Noc Zagubionych Dusz da się we znaki wszystkim Wygnańcom.

Podczas tego pierwszego Halloweenowego wydarzenia w Conan Exiles, na Ziemie Wygnańców spadać będą olbrzymie ilości meteorytów, wznosząc chmurę kolorowego pyłu i gazu uderzając w ziemię. W ich wnętrzu znaleźć będzie można mnóstwo przeróżnych składników, zarówno tych rzadkich, jak i tych powszechnie występujących, począwszy od włókien, a na smoczym proszku skończywszy.

W niektórych kamieniach znaleźć będzie można także Miksturę Zagubionych Dusz – specjalny napar dostępny tylko podczas tego wydarzenia. Wypicie jej da Wam pewne losowe bonusy.

Wypij jeden i zobacz co się stanie. Wypij za dużo, a twe ciało poniesie konsekwencje.

Po tygodniu Noc Zagubionych Dusz minie i słońce ponownie wzejdzie nad Ziemią Wygnańców. Niespokojne duchy staną się znowu spokojne, a ich dary pozostaną z tymi, którzy je otrzymali.

Najważniejsze informacje:

  • Event Halloweenowy w Conan Exiles potrwa do 6 listopada;
  • Dodano nowe efekty dźwiękowe, nową grafikę w Menu oraz zmieniono oświetlenie by było nieco bardziej upiornie;
  • Pochodnie płona teraz fioletowym światłem;
  • Z nieba spadną meteoryty, a w nich znaleźć będzie można różnego rodzaju niespodzianki, w tym miksturę Zagubionych Dusz dającą wiele bonusów;
  • Przy otwarciu drzwi pojawią się nietoperze.

Niestety, studio Funcom nie dało graczom Conan Exiles możliwości wyłączenia tych efektów. Jeśli noc jest obecnie dla Was zbyt ciemna, to ustawcie w opcjach Gamma na maksimum – to powinno ją troszkę rozjaśnić.

Poza tym – jak to wraz z aktualizacjami bywa, pojawiło się kilka błędów. Najważniejszy dotyczy drzwi T2, przez które można normalnie przejść bez konieczności ich otwierania. Prócz tego dla niektórych osób gra jest zbyt ciemna, a meteoryty nie widoczne. Twórcy pracują obecnie nad rozwiązaniem tych problemów.

Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie o tym wydarzeniu 😀

ŹRÓDŁOStrona oficjalna
Poprzedni artykułZ1 Battle Royale dodaje limitowane przedmioty legendarne
Następny artykułFortnite dodaje balony do Battle Royale i skrytki z profitami do Ratowanie Świata