Conan Exiles przygotowuje się powoli do premiery i widać, że twórcy starają się jak mogą by jeszcze przed majem ulepszyć rozgrywkę. Trwają prace nie tylko nad nowym, rewelacyjnym systemem walki, ale i bossami przemierzającymi świat, przepisami, interfejsem, a nawet rolnictwem.

W ostatnich dniach prace części ekipy Conan Exiles koncentrowały się na naprawieniu wszelkich błędów oraz exploitów, a także nad ulepszeniem pewnych systemów, mechanik oraz okna z przepisami.

Twórcy pracują także nad wprowadzeniem nowych zawartości oraz dopracowują  obecnego świata gry. Balansowana jest nie tylko populacja przeciwników, ale i surowców, jakie znaleźć można w grze. Dodanych zostało kilka pierwszych bossów przemierzających mapę, które są o wiele większymi i bardziej niebezpiecznymi wersjami istniejących stworzeń.

Dobra wiadomość jest taka, że pomimo zapowiedzi iż Czystka może nie trafić do wersji premierowej gry, to jednak rozpoczęto prace nad ta funkcją. Czystka to nic innego jak hordy stworzeń i nieprzyjaciół NPC atakujące bazę graczy celem jej zniszczenia, nawet jeśli gracz nie jest zalogowany do gry. Aby uniknąć zniszczenia trzeba będzie ja porządnie zabezpieczyć pułapkami, a mury obsadzić niewolnikami.

A jak przy niewolnikach jesteśmy, to do gry dodany zostanie ich kolejny rodzaj: tragarze. Ich zadaniem będzie dźwiganie rzeczy należących do gracza i mają one zastąpić – przynajmniej na jakiś czas, obiecywane wcześniej wierzchowce.

Oto lista funkcji, jaka wprowadzona zostanie do Conan Exiles jeszcze przed premierą.

Dodatkowo część ekipy Conan Exiles pracuje nad ulepszeniem animacji i ataków istniejących w grze stworzeń.

Duże zmiany wprowadzone zostaną do systemu walki. Część z nich już trafiła na serwer testowy, ale to nie koniec. Studio Funcom ulepszyło walkę łukiem, dodając nową mechanikę celowania i dokładności uzależniona od ruchu – lub tez jego braku. Dodano także blokadę na celu, tak aby łatwiej było widać z którym przeciwnikiem się walczy (można ją wyłączyć w opcjach).

W Conan Exiles pojawi się także możliwość uprawy roślin, do której potrzeba będzie tworzonego przez graczy nawozu oraz nasion. Nasiona zdobywać się będzie tylko i wyłącznie z roślin, jakie znaleźć można w świecie, co ma zachęcić graczy do eksploracji.

Pierwsze zmiany i nowości na serwerze testowym Conan Exiles

Więcej o farmingu, a także o zmianach w systemie walce, dowiedzieć się można z ostatniego streamu twórców Conan Exiles.

 

ŹRÓDŁOFuncom
Poprzedni artykułOto Drieghan, kolejny region w Black Desert Online
Następny artykułFortnite Battle Royale zapowiada tryb drużyn 20-osobowych