Studio Epic Games, twórcy mega popularnego Fortnite, zawzięcie walczą z osobami tworzącymi oprogramowanie do oszukiwania w ich grze, jak i z tymi, którzy decydują się je reklamować oraz sprzedawać.

Tym razem, zgodnie z dokumentami zdobytymi przez portal TorrentFreak, studio pozwało  youtuberów Brandona Lucasa z kanału Golden Modz oraz Coltona Contera z kanału Excentric, za aktywne promowanie hacków do Fortnite oraz ich sprzedaż.

Brandon „Golden Modz” Lucas posiada dość spory kanał na Youtube (ponad 1.7 mln subskrybentów) i na wielu swoich filmach prezentował sposoby oszukiwania w Fortnite Battle Royale. To jednak nie koniec, bo dodatkowo oferuje on także sprzedaż tegoż oprogramowania na zewnętrznych stronach będących jego własnością.

Według Epic Games działania te naruszają umowę licencyjną i ustawę DMCA, dlatego też w swoim pozwie domagają się oni odszkodowania w wysokości zysków uzyskanych ze sprzedaży, a także promocji tegoż oprogramowania. Z racji tego, iż w części nagrań pomagał Brandonowi Lucasowi jego kolega Colton Conter, także i on został pozwany.

Sam Lucas uważa, że nie robi on nic złego, czego nie robiliby „inni youtuberzy, nawet Ci co mają partnerstwo z Epic Games„.

Niestety, pomimo żądania usunięcia materiałów filmowych dotyczących Fortnite, nadal są one dostępne na jego kanale.

Co ciekawe to wideo, w którym poinformował on swoich fanów o tym, iż został pozwany do sądu, zamieszczone zostało 22 września, a od tego czasu na jego kanale pojawiło się kilka kolejnych filmów promujących cheaty do tej gry. Jak widać, Brandon Lucas nie do końca przejął się tym pozwem Epic Games i kontynuuje promowanie oraz sprzedawanie tegoż oprogramowania.

Nie wiem jak Wy, ale ja  mam nadzieję, iż zostanie on przykładnie ukarany. Co jak co, ale nienawidzę oszustów. Epic Games jak na razie ma u mnie wielkiego plusa za walkę z oszustami i mam nadzieję, iż gracze zrozumieją, że firma ta nie toleruje takich działania.

ŹRÓDŁOTorrentFreak
Poprzedni artykułArcheAge 5.0: Relics of Hiram zadebiutuje już 24 października
Następny artykułGreen Hell dodaje więcej zwierząt, roślin i wychodzi na plus
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Rafał Morawiec

I dobrze, niech walczą z debilami