Noc nadciąga nad Ziemie Wygnańców. Niebo pociemnieje, gdy całą ziemię spowije mrok rzucający czarne cienie i niebieskie światło, rozrywając granice pomiędzy światem żywych, a umarłych. Chmury znikną.

Na powierzchni księżyca ukaże się wszystkim nowe oblicze – to twarz śmierci, która obserwuje tych wszystkich, którzy mogą powodować kłopoty na powierzchni. Noc Zagubionych Dusz da się we znaki wszystkim graczom Conan Exiles.

Podczas tego pierwszego Halloweenowego wydarzenia w Conan Exiles, na Ziemie Wygnańców spadać będą olbrzymie ilości kamieni, przy uderzeniu w ziemię wznosząc chmurę kolorowego pyłu i gazu. W ich wnętrzu znaleźć będzie można mnóstwo przeróżnych składników, zarówno tych rzadkich, jak i tych powszechnie występujących, począwszy od włókien, a na smoczym proszku skończywszy.

W niektórych kamieniach znaleźć będzie można także Miksturę Zagubionych Dusz – specjalny napar dostępny tylko w tę jedną noc. Wypicie jej da Wam pewne losowe bonusy.

Wypij jeden i zobacz co się stanie. Wypij za dużo, a twe ciało poniesie konsekwencje.

Gdy przeminie Noc Zagubionych Dusz, słońce ponownie pojawi się nad Ziemią Wygnańców. Niespokojne duchy staną się znowu spokojne, a ich dary pozostaną z tymi, którzy je otrzymali.

Strzały – i ogólnie łucznictwo, to jeden z gorących tematów dotyczących walki w Conan Exiles. Nie tak dawno do gry dodano kilka rodzajów nowych specjalistycznych strzał. Niektóre z nich spodobały się graczom, a niektóre się nie przyjęły.

Ogniste strzały zostały pierwotnie stworzone z myślą o rozświetleniu drogi, a także by umożliwić interakcję z otoczeniem. Niestety elementy te nie zostały wdrożone, do czasu ostatniej aktualizacji, kiedy to do gry dodano strzały lekkie  oraz wybuchowe. Z tego też powodu strzały ogniowe zamienione zostaną w ulepszoną, czysto kosmetyczną wersję strzał żelaznych.

Strzały wybuchowe będą detonować pola gazowe, zarówno tworzone te przez gazowe strzały, jak i kule, a także pola oleju (strzały smoliste i kule smolne). Strzały ogniste nie będą tego robić, ponieważ nie mają takiej funkcjonalności.

Zadaniem strzał lekkich (wg mnie powinny być nazwane świetlne lub oświetlające) jest oświetlenie terenu na dalekim dystansie. Nie są to narządza służące do niszczenia. Ich funkcja jest nieco niszowa, dlatego też koszt ich wytworzenia zostanie zmniejszony.

Strzały wężowe są przykładem strzał, które są zbyt dobre w stosunku do kosztu ich wykonania. Nie tylko są praktycznie darmowe do wytworzenia, ale także zadają one wyższe obrażenia niż powinny patrząc na progresję strzał. Większość obrażeń łuczniczych pochodzi z łuku i atrybutów, a nie ze strzał. Strzały wężowe czekają zmiany. Najprawdopodobniej staną się one głównie narzędziem zatruwającym i nie będą zadawać obrażeń.

Strzały stępione mają działać jak pałki do ogłuszania niewolników, pozwalając na znokautowanie przeciwników na dystans. Nie do końca działają tak jak powinny i twórcy starają się to naprawić.

Prócz tego wielu graczy Conan Exiles uważa, że koszt wytworzenia nowych strzał w stosunku do ich wartości, jest zbyt duży. Dodane w ostatnim czasie strzały specjalne są niezwykle potężne w porównaniu do innych i ich zastosowanie w grze nadal jest oceniane. Jedno wiemy na pewno: ciężar strzał specjalnych zostanie zmniejszony.

A jak Wam się podobają nowe strzały? Ja osobiście lubię używać leczących – odzywa się we mnie dusza lekarza z innych gier MMO 😀

Poprzedni artykułEpic Games zmienia plany względem Fortnite Ratowanie Świata
Następny artykułTrion Worlds sprzedany! Jaki los czeka ArcheAge, Rift, Trove i Defiance?