W zeszłym tygodniu studio Bethesda ujawniło swoje plany względem Fallout 76 na rok 2019: nowe zadania, wydarzenia, tryby gry, opcje i innym elementom, które trafią do gry jeszcze w tym roku.

Zbliża się data premiery kolejnej łatki i dlatego też twórcy rozpoczęli dzielenie się szczegółami na temat pierwszej aktualizacji z dodatku Wild Appalachia, która zadebiutuje już w marcu: warzenie i destylacja.

Ścieżka ku tytułowi najlepszego barmana na pustkowiu zaczyna się w okolicach uniwersytetu Vault-Tec. Przeżyjesz ponownie chwalebne chwile najlepszych studentów VTU i odkryjesz figle, które płatają oni poza klasą. Następnie trafisz do niesławnej meliny i poznasz Sama – najbardziej wstawionego robota w Appalachach, który nauczy cię destylować nielegalny nukabimber na zupełnie nowym stanowisku browarniczym.

Stanowisko browarnicze oraz fermentator to dwa nowe stanowiska rzemieślnicze, które gracze nauczą się konstruować podczas zadania „Nukabimber daje w palnik”. Można będzie je umieścić w swoim C.A.M.P. i użyć, by wytworzyć szereg napojów dla dorosłych – piw, drinków, win i mocnych alkoholi. Warto pamiętać jednak, że picie alkoholi niesie za sobą konkretne efekty: część z nich daje tymczasową premię, ale mają też i negatywne skutki.

Niektóre napoje, takie jak wina i mocne alkohole, wymagają dodatkowego czasu fermentacji, zanim będzie je można podać na kolejnej popijawie. Ich efekty staną się tym potężniejsze, im dłużej będą fermentować.

Oto krótka lista napojów, które można będzie pozyskać dzięki nowemu systemowi rzemieślniczemu (do odkrycia pozostaje jeszcze znacznie więcej!):

Wina i mocne alkohole

Wina i mocne alkohole wymagają czasu fermentacji, aby móc skorzystać z ich pełnych efektów jako „świeżych” trunków. Jeśli natomiast pozwolisz im „dochodzić” wystarczająco długo, ich status zmieni się ze „świeżych” na „klasyczne”, co wiąże się z dodatkowymi, potężnymi efektami. Oto przykład procentowego alkoholu, znanego jako Petardziana Whiskey:

  • Wersja świeża: Twoje ataki wręcz wywołują samozapłon, zadający obrażenia zarówno tobie, jak i napastnikom.
  • Wersja klasyczna: Oprócz efektów z wersji świeżej, Petardziana Whiskey podpala wrogów po atakach balistycznych i wręcz.

Piwa

Piwa wymagają fermentacji, ale najlepiej podawać je świeże – nie posiadają one wersji klasycznej. Stań się ostatecznym drapieżnikiem ze szklanką schłodzonego Chmielowego Myśliwego:

  • Wersja świeża: Zwiększona stabilność lunety i obrażenia w walce ze zwierzętami, ale zmniejszona celność VATS.

Drinki

Drinki nie wymagają fermentacji, a ich efekty się nie zmieniają. Łyknij sobie Tequila Sunrise z krwią kleszcza, aby ugasić pragnienie:

  • Efekty: Celne ataki wręcz mogą wywołać u ciebie chorobę, ale także wypełnić wskaźnik głodu.

Gracze, którzy będą chcieli dodać te i inne drinki do swojego repertuaru barmańskiego, mogą ugasić swoje pragnienie wiedzy regularnie odwiedzając Sama. Każdego dnia da on losowo jedno z dwóch nowych powtarzalnych zadań dnia. Pierwsze z nich daje nowe przepisy na warzenie i destylację, podczas gdy drugie sprawdza kubki smakowe w ramach eksperymentów z wątpliwymi efektami różnych napojów.

Czas przygotować się na długą noc w Fallout 76 i poranny ból głowy…

Poprzedni artykułRing of Elysium także rozdaje przepustkę sezonową za darmo, dodaje AK15
Następny artykułThe Division 2: ruszyły otwarte beta testy