Jeszcze nie tak dawno temu, sporo osób – w tym i ja, zadawało sobie pytanie: czy to już koniec Z1 Battle Royale? Okazuje się, że nie.

W najnowszym komunikacie skierowanym do społeczności Z1 Battle Royale (wersja na PC), ekipa ze studia Daybreak Games ujawniła, że nie tylko się nie poddają, ale także nie mają w planach zmieniać podstawowej mechaniki rozgrywki oraz dodadzą do wersji na PC wiele nowości, jakie wprowadzone oraz zaplanowane zostały dla wersji na PS4. Chodzi tutaj o takie treści jak nowe tryby (FFA – free for all), bronie, pojazdy, skórki, a nawet nową mapę!

Kilka tygodni temu, po zwolnieniu ekipy z NantG Mobile, studio Daybreak Games zakończyło Sezon 3 w Z1 Battle Royale i bez większych zapowiedzi uruchomiło Sezon 4, w tym samym czasie pracując jednak nad strategią dotyczącą planów rozwojowych dla obu tytułów.

Pierwsza z aktualizacji do Z1 Battle Royale dodających nową zawartość, zaplanowana została już na przyszły tydzień (czwartek, 13 czerwca) i wprowadzi:

  • powrót Auto Royale;
  • LKM (LMG) oraz scout rifle (karabin) do wszystkich trybów;
  • 6 nowych trybów Arcade (przeczytacie o nich tutaj);
  • nowe skórki i stroje;
  • nowy pojazd ARV do wszystkich trybów.

To nie wszystko. Studio ma sporo planów związanych zarówno z H1Z1, jak i Z1 Battle Royale – nad niektórymi z nich jeszcze trwają prace, podczas gdy inne są już testowane.

Jednak największą nowością jest nowa mapa – Outland, nad którą od kilku miesięcy trwają prace i która w niedalekiej przyszłości pojawi się na serwerze testowym na PC. Niestety, na te chwilę nie podano daty jej udostępnienia na publicznym serwerze testowym, jak premiery na serwerach Live.

Dajcie znać w komentarzach co sądzicie o tych planach i zapowiedzi nowej mapy.

ŹRÓDŁOSteam
Poprzedni artykułStarbase pokazuje statki kosmiczne, zdradza plany dotyczące modelu biznesowego
Następny artykułRust dodaje wierzchowce, optymalizuje bronie