Do H1Z1 na PlayStation 4 trafiła wczoraj sporych rozmiarów aktualizacja, która dodała sześć nowych trybów Arcade, mechanikę celowania z trzeciej osoby, nowy system nagród sezonowych, nowe skrzynie z przedmiotami kosmetycznymi, a także naprawiła wiele błędów.

Począwszy od tego sezonu, karnet bojowy oraz codzienne nagrody za logowanie zastąpione zostały nagrodami sezonowymi. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych karnetów bojowych, także nowy system to 100 poziomów nagród – zarówno tych darmowych, jak i premium.

Co ciekawe, to startowa cena na ulepszenie nagród sezonowych, czy też wykupienie linii premium, obniżona została o połowę w porównaniu do sezonu 3 i wynosi obecnie jedynie 500 Koron. Do zdobycia będzie mnóstwo atrakcyjnych nagród wliczając w to nowe kostiumy, skórki i skrzynki z losowymi przedmiotami.

Sezon 4 to także znaczna rozbudowa systemu trybów Arcade, począwszy od wprowadzenia sześciu nowych trybów:

  • Outlawed – bez łuków i strzelb;
  • Sharp Shooter – eliminuj przeciwników tylko strzałami w głowę, usunięto z rozgrywki wszystkie bronie zadające obrażenia obszarowe (np. granaty, RPG7, koktajle Mołotowa);
  • Road Runners – brak pojazdów, znacznie zwiększona prędkość biegania;
  • Assault Rush – tylko karabiny KH43 i CNQ;
  • Detonation – tylko pistolety, RPG7 i przedmioty wybuchowe, zwiększona ilość granatów w świecie, dodanie nalotów bombowych;
  • ATV Rampage – jedyny pojazd to ATV.

Prócz dodania nowych trybów, ekipa H1Z1 na PS4 zdecydowała się także na wprowadzenie mechaniki celowania z trzeciej osoby do wszystkich trybów, która to dotychczas była dostępna jedynie w trybach Arcade.

Kolejna olbrzymią zmianą jest dodanie w sezonie 4 nowych skrzyń z przedmiotami kosmetycznymi, które oferują różne warianty i kombinacje strojów. Na pierwszy ogień poszedł strój Lisicy (Vixen).

Bazowa skrzynka (500 Koron) gwarantuje zestaw biały, a każdy kolejny poziom dodaje nowy kolor i elementy: maskę odblokowuje Yellow Vixen Set, kevlar i plecak dodane zostały do zestawów czerwonych i fioletowych, podczas gdy Premium Black Vixen Set oferuje ekskluzywną skórkę na hełm.

Ponadto twórcy dodali dzienne wyzwania związane z trybami Arcade, możliwość zdobycia nowych zamkniętych skrzyń podczas rozgrywki, które można otworzyć w promocyjnej cenie, a także naprawili mnóstwo błędów.

Niestety, od dawna nie słyszeliśmy nic na temat planów dotyczących Z1 Battle Royale, ale przy tak niskiej ilości grających osób, nie spodziewam się wielkich zmian.

ŹRÓDŁOStrona oficjalna
Poprzedni artykułThe Elder Scrolls Online: Elsweyr oficjalne wystartował i oto nowy zwiastun
Następny artykułSubnautica: Below Zero dodaje uroczego robo-pingiwna, nowe biomy i stworzenia