Do H1Z1 na PlayStation 4 trafiła wczoraj sporych rozmiarów aktualizacja, która dodała sześć nowych trybów Arcade, mechanikę celowania z trzeciej osoby, nowy system nagród sezonowych, nowe skrzynie z przedmiotami kosmetycznymi, a także naprawiła wiele błędów.

Począwszy od tego sezonu, karnet bojowy oraz codzienne nagrody za logowanie zastąpione zostały nagrodami sezonowymi. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych karnetów bojowych, także nowy system to 100 poziomów nagród – zarówno tych darmowych, jak i premium.

Co ciekawe, to startowa cena na ulepszenie nagród sezonowych, czy też wykupienie linii premium, obniżona została o połowę w porównaniu do sezonu 3 i wynosi obecnie jedynie 500 Koron. Do zdobycia będzie mnóstwo atrakcyjnych nagród wliczając w to nowe kostiumy, skórki i skrzynki z losowymi przedmiotami.

Sezon 4 to także znaczna rozbudowa systemu trybów Arcade, począwszy od wprowadzenia sześciu nowych trybów:

  • Outlawed – bez łuków i strzelb;
  • Sharp Shooter – eliminuj przeciwników tylko strzałami w głowę, usunięto z rozgrywki wszystkie bronie zadające obrażenia obszarowe (np. granaty, RPG7, koktajle Mołotowa);
  • Road Runners – brak pojazdów, znacznie zwiększona prędkość biegania;
  • Assault Rush – tylko karabiny KH43 i CNQ;
  • Detonation – tylko pistolety, RPG7 i przedmioty wybuchowe, zwiększona ilość granatów w świecie, dodanie nalotów bombowych;
  • ATV Rampage – jedyny pojazd to ATV.

Prócz dodania nowych trybów, ekipa H1Z1 na PS4 zdecydowała się także na wprowadzenie mechaniki celowania z trzeciej osoby do wszystkich trybów, która to dotychczas była dostępna jedynie w trybach Arcade.

Kolejna olbrzymią zmianą jest dodanie w sezonie 4 nowych skrzyń z przedmiotami kosmetycznymi, które oferują różne warianty i kombinacje strojów. Na pierwszy ogień poszedł strój Lisicy (Vixen).

Bazowa skrzynka (500 Koron) gwarantuje zestaw biały, a każdy kolejny poziom dodaje nowy kolor i elementy: maskę odblokowuje Yellow Vixen Set, kevlar i plecak dodane zostały do zestawów czerwonych i fioletowych, podczas gdy Premium Black Vixen Set oferuje ekskluzywną skórkę na hełm.

Ponadto twórcy dodali dzienne wyzwania związane z trybami Arcade, możliwość zdobycia nowych zamkniętych skrzyń podczas rozgrywki, które można otworzyć w promocyjnej cenie, a także naprawili mnóstwo błędów.

Niestety, od dawna nie słyszeliśmy nic na temat planów dotyczących Z1 Battle Royale, ale przy tak niskiej ilości grających osób, nie spodziewam się wielkich zmian.