Fallout 76 z pewnością jedna z najbardziej krytykowanych gier sieciowych ostatnich miesięcy, gdzie wielu recenzentów uznało iż Bethesda zmarnowała potencjał tej franczyzy, wprowadziła zbyt wiele sprzecznych pomysłów, a sama rozgrywka wieje nudą.

Oczywiście od dnia premiery, twórcy nieustannie ulepszali rozgrywkę i dodali wiele nowości, ale i tak dla wielu osób, jest to tytuł, którego nie powinno się ruszać. A szkoda – bo w Fallout 76 naprawdę przyjemnie się gra, jeśli nastawi się na odkrywanie historii i eksplorację.

Na kilka dni przed rozpoczynającymi się targami E3, portal IGN przeprowadził krótki wywiad (wydający się być częścią jakiegoś dłuższego programu) z dyrektorem Bethesdy – Toddem Howardem, który przyznał iż jeszcze przed premierą Fallout 76, firma spodziewała się krytyki.

Wiedzieliśmy iż napotkamy po drodze wiele wstrząsów. Wiedzieliśmy, że nie jest to typ gry, którego oczekują od nas gracze i z tego powodu możemy spodziewać się krytyki, a jej spora część z pewnością będzie zasłużona.

Howard przyznał także, że jedną z rzeczy którą zrobiłby inaczej, to przeprowadzenie dokładniejszych beta testów, podczas których ludzie mogliby grać bez ograniczeń dzieląc się opiniami, zanim ostatecznie podjęto by decyzję o premierze.

Ostatecznie jednak, Fallout 76 był grą którą studio chciało stworzyć i przygotowało się na tę krytykę, po to by udowodnić, że stałe ulepszanie rozgrywki i wprowadzanie kolejnych aktualizacji, opłaci się w dłuższej perspektywie czasowej – podobnie jak to było w przypadku kiepskich premier The Elder Scrolls Online, czy też No Man’s Sky.

Trzeba przyznać, że na obecna chwilę Fallout 76 jest w znacznie lepszym stanie niż w dniu swojej premiery. W zeszłym tygodniu, wraz z łatką 9.5 i Projektem Raj, wprowadzono do gry ostatnią aktualizację związaną z rozszerzeniem Wild Appalachia, a w tej chwili trwają przygotowania do kolejnej fazy.

Zapowiedziany na lato cykl aktualizacji Nuklearna Zima, wprowadzi nowy tryb gry, wyśle odkrywców do krypt 94 i 96 oraz dokona dużych zmian w fabule poprzez dodanie serii zadań związanych z Wastlanders.

Więcej informacji na temat zapowiedzianych nowości dowiemy się już w niedługim czasie – podczas prezentacji studia Bethesda na E3 (piątek, 14 czerwca).

ŹRÓDŁOStrona oficjalna
Poprzedni artykułThe Division 2 wprowadza poprawki, ostrzega exploiterów
Następny artykułAtlas wprowadza lodową aktualizację, czasowo obniża cenę