Popularny survival SCUM doczekał się kolejnej wielgachnej aktualizacji – Maneater (Modliszka), która prócz wielu nowości, poprawiła też optymalizację i wydajność serwerów oraz całkowicie zresetowała dotychczasowy postęp na serwerach. Wszyscy ponownie zaczynają od zera…

Pierwsza wersja żeńskich postaci grywalnych jest już dostępna w Scum. Podobnie jak w przypadku męskich, także i kobietki mają swój suwak na piersi. W tej chwili do dyspozycji oddano jedynie trzy warianty głowy, ale twórcy nie ukrywają, że przygotowali także kilka niespodzianek, które gracze muszą samodzielnie odkryć.

Nie zapomniano także i o męskich modelach, które od wczoraj mogą zapuszczać włosy i brodę. Maksymalny czas rośnięcia to 10 godzin, przy czym każdy z tych elementów można osobno ścinać by uzyskać interesująca nas długość.

Tak jak zapowiadano, wczorajsza aktualizacja wprowadziła także pierwszą wersję budowania baz. Na tę chwilę nie można stawiać baz w miastach i bazach, ale w kolejnych tygodniach developerzy planują ten system znacznie rozbudować i umożliwić budowę w większej ilości miejsc.

Prócz tego twórcy znacznie ulepszyli system inwentarza, dodali funkcję naprawy pojazdów oraz pierwsze misje wprowadzające dla nowych graczy.

W Scum pojawiły się także dwie nowe lokacje. Pierwsza z ich to ruiny zamku, natomiast druga to wielka dyskoteka, która  – wbrew pozorom, jest także strefą bezpieczną. Oznacza to, że w miejscu tym nie można zabijać, ani zostać zabitym przez innych graczy.

Kurcze… i muszę powiedzieć, że gra ta zaczyna wyglądać coraz bardziej interesująco 🙂

ŹRÓDŁOSteam
Poprzedni artykułThe Division 2: Jak zdobyć kaburę egzotyczną rewolwerowca z Dodge City?
Następny artykułMMORPG Atlas zapowiada tryb singleplayer, koty i mroczniejsze równikowe biomy