Starbase to ambitne MMORPG tworzone przez fińskie studio Frozenbyte o którym dowiedzieliśmy się zaledwie kilka tygodni temu. Twórcy regularnie udostępniają kolejne materiały filmowe prezentujące funkcje i rozgrywkę, a najnowsze poświęcone są walce i broniom.

Po zebraniu odpowiedniej ilości oraz rodzaju zasobów, użytkownicy Starbase będą mogli zbudować od podstaw nie tylko własne statki kosmiczne, ale i wyposażyć je w odpowiednie systemy obronne. A wybór będzie spory: od dział automatycznych, poprzez rakiety,  laserów, aż po wiązki holownicze utrzymujące statki w miejscu.

Najciekawsze jednak jest to, że dział nie będzie umieszczać się bezpośrednio na kadłubie statku, ale w specjalnie przygotowanych miejscach, a do tego należy złożyć je z kilku odrębnych części i podłączyć do generatora mocy. Do tego, bardziej zaawansowane systemy pozwolą na zamontowanie obrotowych wieżyczek kontrolowanych przez gracza, ale będa musiały one zostać w odpowiedni sposób zaprogramowane w grze.

Jeśli chodzi o walkę piechoty, do także w tym przypadku do wykorzystania będzie cały arsenał broni, a do przemieszczania służyć będą plecaki odrzutowe oraz buty magnetyczne, które z pewnością urozmaicą walkę. A w związku z tym, że użytkownicy wcielą się w tej grze w roboty, to w tym przypadku nawet odstrzelenie ich kończyn nie oznacza końca walki…

Starbase oferować ma graczom narzędzia do tworzenia, jak i destrukcji, a premiera we wczesnym dostępie na Steam zaplanowana została jeszcze na ten rok.

Poprzedni artykułThe Cycle: startuje otwarty weekend, pakiety założycieli już dostępne
Następny artykułThe Division 2: Rzut oka na Manning National ZOO i Obozowisko White Camp