Od kilku miesięcy wiedzieliśmy, że studio Funcom pracuje nad nową mapą do Conan Exiles. W końcu, po długich oczekiwaniach, karty zostały odsłonięte: już w przyszłym tygodniu dodatek Wyspa Siptaha zadebiutuje we wczesnym dostępie na Steam.

Conan Exiles: Isle of Siptah zaoferuje graczom nowe funkcje rozgrywki związane z kryptami, burzą oraz magicznymi falami, nową mapę, możliwość dosiadania nosorożca, dwa nowe zestawy budynków, hordy nowych potworów do pokonania i wiele innych rzeczy.

Na wyspę trafiasz jako samotny rozbitek. Poza strzępami ubioru nie masz nic, zaczynasz więc od wykonania niezbędnych do przetrwania narzędzi. Z czasem od prostego obozowiska i prymitywnych kamiennych przyrządów dochodzisz do ogromnej fortecy i wielkich mieczy z utwardzonej stali bądź obsydianu.

Twój wzrok coraz częściej zatrzymuje się na usytuowanej w centrum wyspy, górującej nad krajobrazem mrocznej wieży. Wirująca wokół niej gwałtowna burza zdaje się przybierać na sile, a w jej wnętrzu czają się nieopisane koszmary. Możliwe jednak, że twoim najgroźniejszym przeciwnikiem są inni ocaleńcy, gdyż dostępne na wyspie zasoby są ograniczone, a walka o przetrwanie zaciekła i brutalna.

Podczas eksploracji wyspy, gracze natkną się między innymi na plaże pokryte szczątkami statków, gęste sekwojowe lasy, rozległe doliny z archeońskimi ruinami, pozostałości stygijskiej kolonii, krypty wypełnione przerażającymi przeciwnikami i zagadkami do rozwiązania, a także górującą nad wyspą Wieżę Siptaha.

Nowe rozszerzenie wprowadzi dwie nowe funkcje: Malstrom oraz Fale Czarnej Magii. Pierwsza to gwałtowna magiczna burza szalejąca w centralnej części wyspy, z której regularnie wynurzać się będą przerażające, pochodzące z zaświatów monstra będące także źródłem nowego cennego zasobu. Natomiast Fale Czarnej Magii, których źródłem jest sam straszy bóg Nyarlathotep, przyzwą na wyspę stwory i mocarnych ludzi z innych światów – coś jak Oczyszczenie, tyle, że przeciwnicy będą spadać nam z otwartych portali prosto na głowę…

Conan Exiles: Wyspa Siptaha zadebiutuje już 15 września we wczesnym dostępie na Steam. By móc zagrać w ten dodatek, należy posiadać podstawową wersję gry, którą do 21 września można zakupić w promocyjnej cenie obniżonej o 65%.

A jeśli jeszcze nie mieliście szansy wypróbować Conan Exiles, to macie teraz szansę, bo ruszył darmowy weekend na Steam.

Poprzedni artykułGhost Recon Breakpoint zapowiada rozszerzenie „Czerwony Patriota”
Następny artykułThe Division 2 ogłasza datę premiery trybu The Summit, ujawnia plany na zimę
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr Pieńkowski

Ja pewnie kupię, bo Conan to naprawdę dobra gra i warto twórców wspierać. Acz jeszcze bardziej podniecam się ich Diuną. 😉