Podobnie do wcześniejszych rozdziałów, także i Blackwood wprowadzi do The Elder Scrolls Online nowy rodzaj wydarzenia publicznego. Zamiast jednak groźnych burz, czy też potężnych smoków, tym razem trzeba będzie znaleźć tajemnicze portale.

Portale Oblivionu to unikalne dla Blackwood wydarzenie publiczne, które zabierze śmiałków do Deadlands. Podczas gdy inne podobne wydarzenie publiczne takie jak doskonale znane nam dolmeny, gejzery z Summerset, czy też burze w Greymoor, spotkać można w stałych lokalizacjach, to w przypadku portali Obliviona trzeba będzie na nie trafić podczas eksploracji nowej mapy.

PORTALE W BLACKWOOD

Developerzy podzielili nową mapę na trzy główne regiony: zachód, północ i południe. W każdym z tych regionów portale Obliviona mogą pojawić się w dwóch losowych miejscach, co oznacza, że jednocześnie na mapie będzie aktywnych sześć portali. Poniżej mapa z kilkunastoma zaznaczonymi lokacjami, gdzie natknęłam się na portale – miejsc tych jest z pewnością znacznie więcej.

Portale aktywują się, gdy gracz znajdzie się w pobliżu miejsca, w którym mogą się one pojawić. Ich czas dostępności zależy od ilości graczy, którzy odważyli się w nie wejść i stanąć do walki z siłami najeźdźców w Deadlands. (Na początku testowania rozdziału Blackwood na PTS często nie zdążałam podbiec do portalu, bo tak szybko się zamykały. W tej chwili potrafi on być dostępny nawet kilkanaście minut.)

DEADLANDS

Gdy gracze przejdą przez portal, losowo rozpoczną swoja przygodę na jednej z trzech wysp startowych (1). Przeciwnikami będą prawie wszystkie rodzaje daedrycznych bestii, począwszy od chochlików, poprzez Demory, aż po potężne atronachy. Pośród nich znajdą się także minibossy.

Po pokonaniu przeciwników na pierwszej wyspie, używamy portalu by przenieść się na kolejną. W sumie do pokonanie będą przeciwnicy na dwóch wyspach, po czym będzie można wejść do wieży (2). Z wieży prowadzi tylko jedno wyjście do Valley of the Cataclyst (3), gdzie znajduje się boss końcowy: Havocrel, Duke of Storms.

Wieża Havocrela

Miejsce to wygląda na opustoszałe, ale jest to mylące. W pokoju znajduje się czterech ognistych strażników, których można aktywować (wystarczy do nich podejść). Po ich pokonaniu pojawia się sekretny boss Ruinach Count of Cataclysms.

Valley of the Cataclyst

To ostatnia lokacja, w której stoczymy walkę z finalnym Bossem.

Havocrel, Duke of Storms to boss finalny, jednak zanim staniemy z nim do walki, musimy pokonać kilka fal przeciwników. Dopiero po ich pokonaniu Książę stanie się aktywny i będzie można rozpocząć z nim walkę. W jej trakcie, stanie się on parę razy odporny na obrażenia, należy wówczas pokonać kolejne fale daedr – aż do momentu gdy znów będzie można zadać obrażenia Havocreloowi.

By zakończyć wydarzenie, należy wyłączyć znajdującą się tam machinę. Dopiero po jej wyłączeniu, u jej podnóża pojawi się skrzynia z nagrodami oraz portale do Blackwood.

NAGRODY

Po zabiciu bossa z jego ciała otrzymamy elementy nowych zestawów: Deadlands Assassin lub też Bog Raider. Ze skrzyni natomiast otrzymamy biżuterię z tych zestawów.

Prócz tego w miejscu tym będzie można także zdobyć wskazówki dotyczące nowych mitycznych artefaktów, a także przepisy na meble w stylu Deadlands, obejmujące między innymi oświetlenie, stoły, półki i inne elementy.

INNE RZECZY ZWIĄZANE Z PORTALAMI

  • Darmowy chowaniec do zdobycia: Bog Dog

Poczytajcie także o innych nowościach w Blackwood:

ESO: Blackwood zadebiutuje już 1 czerwca na PC oraz 8 czerwca na PS4 i Xbox.

Poprzedni artykułThe Division Heartland będzie survivalem z dwoma trybami
Następny artykułElite Dangerous: Odyssey już dostępne!
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Gotik

Przyjemny dla oka i bagaty w informacje poradnik
Polecam