Dzisiejsza, olbrzymia aktualizacja do Osiris: New Dawn w końcu mnie przekonała i po raz kolejny ściągnęłam tego survivala.

Minęło kilka lat od kiedy ostatni raz zalogowałam się do tej gry, ale nadszedł czas by po raz kolejny ją wypróbować. Po długim czasie milczenia i braku aktualizacji, studio Fenix Fire odzyskało prawa do swojej gry i od tego momentu developerzy pozytywnie zaskakują mnie ilością wprowadzanych zmian oraz nowości.

Po dodaniu w maju systemu odkryć oraz odzysku, a także nowych biomów na Proteus 2, nadszedł czas ulepszenie kolejnej planety. Prócz tego do gry trafił nowy system stworzeń, kolejne jaskinie, ulepszanie pojazdów i wiele innych zmian znacznie uprzyjemniających rozgrywkę.

To tyle w wielkim skrócie, a teraz skupmy się na szczegółach.

Planeta Zer została znacznie wizualnie ulepszona. Dzięki zaawansowanej technologii terenu developerzy dodali strumienie lawy, efekty atmosferyczne oraz nowe różnorodne tekstury powierzchni planety. Ulepszono także wszystkie stworzenia na Zer, tak by stały się większym wyzwaniem w walce.

Pamiętacie może FireFall i unikalny system pozyskiwania minerałów dzięki wiertłom ustawianym w świecie, które trzeba było bronić przed atakiem wściekłych stworzeń? Podobny system dodano wczoraj do Osiris: New Dawn.

Dzięki automatyzacji, wiertło terenowe wydobywa cenne surowce z ziemi, a powodowane przez nie wstrząsy przyciągają stworzenia, które je atakują. Gracze mają wybór: chronić wiertło przed zniszczeniem lub też po prostu zająć się eksploracją, czy też innymi rzeczami.

A jak jesteśmy przy atakujących stworzeniach, to muszę wspomnieć o kolejnym ich ulepszeniu. Po znacznym poprawieniu SI, nadszedł czas na wprowadzenie różnorodności. Wszystkie stworzenia uległy mutacji i podzieliły się na wiele podgatunków różniących się od siebie mocnymi i słabymi stronami, strategią walki i nowymi mechanikami, takimi jak chociażby plucie toksynami.

Do gry zawitały także nowe podziemne jaskinie na Aziel, Lutari i Zer bogate w minerały oraz liczne zagrożenia. A by uprzyjemnić zwiedzanie planet, dodano także możliwość ulepszania łazika, dzięki czemu można poszerzyć jego możliwości i dostosować ten pojazd do własnych potrzeb.

Prócz tego dodano możliwość dokowania statku do stacji kosmicznej i przemieszczania się nią w pobliże innych planet, nowe tajemnicze rośliny oraz ulepszony system radarowy umożliwiający pełną identyfikację minerałów. Zoptymalizowano także kod gry wieloosobowej, dzięki czemu poprawiono stabilizację i synchronizację podczas rozgrywki multiplayer.

I teraz już chyba rozmiecie, dlaczego po długiej przerwie ściągnęłam Osiris: New Dawn. Muszę się w końcu zalogować i sprawdzić, czy nie śnię… A dla zainteresowanych, to ruszyła letnia wyprzedaż na Steam i cenę na tę grę obniżono o 40%.

Poprzedni artykułNew World ulepsza nieco PvP, zmienia zasady wypowiadania wojny
Następny artykułMalowane bazy, dekoracje i morskie stworzenia zawitały do Raft
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ghoulasD

Kurde to kiedy serwer stawiamy? W sumie teraz za wcześnie potem new world wiec moze jak jeszcze coś dodadzą to w przyszłym roku? Zaczyna to wyglądać naprawdę dobrze.