Świat Aeternum jest wielki, a że nie ma w nim wierzchowców, to przebiegnięcie z jednego miejsca do drugiego może zająć nam troszkę czasu.

Mimo wielu próśb graczy, developerzy zdecydowali się na obecnym etapie nie dodawać do gry wierzchowców – i miejmy nadzieję, że tak zostanie. Nie ma jednak co rozpaczać, bo New World oferuje kilka możliwości szybkiej podróż pomiędzy lokacjami.

GOSPODA

Pierwsza opcja to podróż do osady i wizyta w gospodzie (inn) – zaprowadzi Was tam także wątek fabularny. W niej porozmawiajcie z karczmarzem by otrzymać opcję szybkiej podróży do danej osady.

Szybka podróż do gospody dostępna jest co godzinę i nic nas nie kosztuje. Wystarczy otworzyć mapę, kliknąć na ikonie miasta i wybrać „Powrót do Karczmy„. Ten rodzaj podróży warto wykorzystać podczas zbierania surowców.

UWAGA: Można mieć aktywną tylko jedną gospodę w danym momencie, więc warto sobie zaplanować, gdzie chcemy aktywować te opcję, by móc się przenosić za darmo.

AZOTH

Kolejna opcja to szybka podróż, za którą płacimy Azothem. Nie ma ona ograniczenia czasowego, ale można z niej skorzystać TYLKO będąc w innej osadzie, posterunku lub kapliczce.

Otwórz mapę i kliknij osadę lub kapliczkę, do której chcesz się udać i wybierz opcję „Szybka Podróż”.

Opłata uzależniona jest od kilku rzeczy:

  • Koszt bazowy – 50 Azoth
  • Odległość – 5 Azoth za 100 metrów
  • Waga – 4 Azoth za 10 wagi (obciążenie ekwipunku)
  • Zniżki dla frakcji (jeśli nasza frakcja posiada dane terytorium to -50% kosztu bazowego)
  • Zniżki gildiowe (o ile gildia posiada dane terytorium)

KAPLICZKI

Prócz tego na całej mapie rozmieszczone zostały kapliczki (spirit shrine), które umożliwiają nam podróżowanie do innych osad, posterunków i kapliczek.

Podróż za pomocą kapliczki również kosztuje Azoth i wielkość opłaty podlega tym samym zasadom co opisane powyżej.

Kapliczki znajdziemy przemierzając Aeternum i ich lokacje są dobrze widoczne z daleka. Wystarczy na horyzoncie poszukać jasnego promienia i udać się w jego kierunku.

DOM

Ostatnią opcję szybkiej podróży odblokowuje nam posiadanie domu.

Jeśli posiadasz dom w danej osadzie i nie zalegasz z podatkami, to można go użyć jako kolejne miejsce darmowej szybkiej podróży. Gracze mogą posiadać łącznie trzy (3) domy w Aeternum, każdy z niezależnym czasem odnawiania szybkiej podróży.

Czas odnowienia zależy od poziomu posiadanego domu:

  • Poziom I – co 4 godziny;
  • Poziom II – co 3 godziny;
  • Poziom III – co 2,5 godziny;
  • Poziom IV – co 2 godziny.

Czytaj także: 10 rzeczy o których warto wiedzieć, zanim zaczniesz grać w New World

Poprzedni artykułESO: Spacerkiem po Deadlands
Następny artykułNew World: 40 szybkich podpowiedzi