Świat Conan: Exiles pełen będzie przeróżnych stworzeń oraz bestii – zarówno tych uważanych przez twórców za pospolite, jak i tych nieco bardziej unikalnych.

Gracze będą mogli na na nie polować, zabijać i zdobywać dzięki nim zasoby pomocne w walce zarówno z siłami żywiołów, jak i innymi wygnańcami.

Jednakże ziemie Wygnańców zamieszkują też inne istoty, które na świecie uważa się za wynaturzenia…

Po opuszczeniu piaszczystej pustyni, na której to Conan zdejmie postać gracza z krzyża, dotrzeć będzie trzeba do obszaru położonego nad rzeką. Jest to bujnie porośnięta, zielona okolica, gdzie występują najmniej groźne istoty. Mnóstwo tu zwierząt takich jak łupkogrzbiety czy króliki. Po ich zabiciu można będzie zdobyć kości, mięso i skóry. Skóry można garbować, dzięki czemu otrzymuje się wyprawione skóry, które idealnie nadają się do tworzenia twardych i wytrzymałych pancerzy.

20170112-Conan-exiles-stworzenia-1

Jednak gracze nie powinni czuć się zbyt bezpieczne, gdyż pływające w rzece krokodyle mogą okazać się dla nich śmiercionośne. Nad rzeką polują też na ofiary szybkie i zwinne chochliki  oraz ludzie o postaci wynaturzonej przez powszechną na Ziemiach Wygnańców magię spaczenia. Niektórzy z nich są wyjątkowo niebezpieczni. Potrafią podbiec do przechodzącego nieopodal gracza i, gdy znajdą się blisko, wybuchnąć. Z każdego zabitego chochlika można pozyskać mięso, jednak jest ono obrzydliwe w smaku nawet po upieczeniu.

W Conan: Exiles wszyscy gracze powinni być zawsze czujni, trzymając broń w gotowości nawet w okolicy, która wydaje się być spokojną.

Na północ od rzeki fauna zaczyna być bogatsza. To właśnie tutaj gracze napotkają inne i znacznie częściej występujące stworzenia.

O budowaniu w Conan: Exiles

Na terenach trawiastych można znaleźć gazele lub antylopy. To łagodne stworzenia, jednak w obliczu niebezpieczeństwa potrafią szybko uciekać. Polując na nie, trzeba atakować szybko i zdecydowanie, inaczej obiad po prostu wam ucieknie. Tam, gdzie występują gazele i antylopy, na pewno natknąć się będzie można także i na hieny. Te warczące bestie mają w zwyczaju polować w watahach, więc trzeba być czujnym. Jeśli widać jedną hienę, to można się spodziewać, że będą jej towarzyszyć inne.

Zmierzając dalej w głąb lądu może na trafić na nosorożce i strusie o przeróżnym umaszczeniu. Podobnie jak gazele, zarówno nosorożce, jak i strusie, są przeważnie potulne, jednak sprowokowane mogą zaatakować. Nosorożce wyjątkowo trudno zabić, a broniąc się przed atakami, szarżują na wroga, używając swego potężnego rogu.

20161115-conan-exiles-3

Logując się do Conan: Exiles, warto będzie pamiętać o zasadzie, że im dalej na północ, tym groźniejsze stworzenia.

Piaszczyste góry pustyni i głębokie kaniony są zamieszkiwane przez jadowite pająki i skorpiony atakujące każdego, kto się do nich zbliży. Z ich zwłok można pozyskać przydatne składniki do tworzenia przedmiotów, a dodatkowo z pająków można też pozyskiwać ichor.

Wśród piasków na północy można też napotkać żniwiarze piaskowe. Te olbrzymie szarańcze biegają po piasku i zasadniczo powinno się ich za wszelką cenę unikać. Można jednak też pozyskiwać ich gruczoły jadowe niezbędne do tworzenia zabójczych trucizn.

Niewolnictwo o walka w Conan Exiles

W samym sercu pustyni, gdzie piasek przybiera pomarańczowy kolor, znajduje się Bezimienne Miasto. W zamierzchłych czasach było ono stolicą prastarej rasy potężnych istot. Od tamtych czasów miasto to uległo spaczeniu w wyniku działania plugawej, bluźnierczej magii. W miejscu tym zmarli powstają z grobów. Po piaskach grasują wyniszczone trupy żołnierzy, dzierżąc oręż z zamierzchłych czasów, a kościane jaszczurokształtne bestie ożywione pozostałościami magii spaczenia atakują wszystko, co znajdzie się w ich polu widzenia. Nad głowami latają olbrzymie nietoperze, polując na wszystko, co żyje. Krążą też nawet pogłoski o wałęsających się po okolicy smokach i bestiach, których ciała składają się ze skał i lawy. Choć niebezpieczeństwo jest wielkie, to nagroda może je przewyższać, gdyż Bezimienne Miasto skrywa wiele tajemnic, które tylko czekają, aż ktoś je odkryje.

20170112-Conan-exiles-stworzenia-2

No i co myślicie o tej sporej różnorodności stworzeń w Conan: Exiles? Ciekawa jestem, jak wyglądać będą walki z magicznymi bestiami 🙂

5 KOMENTARZE

  1. Widziałem reklamowy gameplay, to taki survival w świecie fantasy…a level’owanie tam jest? Bo wygląda nęcąco 🙂

    • Jak kupię i zagram to na pewno opiszę dokładniej 🙂 Zresztą zerknij na inne moje posty z tej kategorii – sporo w czasie opisanych przez mnie streamów było pokazane 😀

      • Tak, patrzyłem i jak powiedziałem gra wygląda atrakcyjnie ..jak na razie. Z pewnością będę czekał na twój „raport” z tego nieznanego terytorium 😉

Comments are closed.