Pamiętacie gdy w środę rano napisałam, że z powodu problemów ze stabilizacja aktualizacji 500+ oraz wakacjami, studio Funcom zdecydowało się opóźnić jej wprowadzenia na sierpień? No cóż, tak się nie stało…

Komunikat o opóźnieniu aktualizacji zamieszczony został we wtorkowy wieczór i spowodował tak lament na forum oraz na subredicie gry, że twórcy Conan Exiles zmienili swoją decyzję. A szkoda…

W środę na forum Conan Exiles pojawiło się wezwanie do broni. Funcom zdecydował się, zachęcić graczy do testowania tej aktualizacji na serwerze TestLive rozdając darmowe DLC dla każdej osoby, która w przeciągu kilkunastu godzin osiągnie poziom 25 i wyśle do nich maila z informacją.

Jak się możecie domyśleć, był to błąd. Owszem, wiele osób logowało się i czekało w długaśnych kolejkach by się dostać na serwer testowy, ale większość z nich zamiast na wyłapywaniu błędów skupiona była na osiągnięciu poziomu 25. W sumie, ponad 900 osób otrzyma akwilońskie DLC, ale za to my dostajemy teraz bólu głowy.

W czwartkowe popołudnie studio Funcom podjęło decyzję o wprowadzeniu aktualizacji 500+ na serwery PC. I rozpętało się piekło.

Conan Exiles stał się praktycznie nie grywalny. Większość niewolników oraz przeciwników AI nie atakuje, a nawet po zaatakowaniu przez gracza, momentalnie tracą agresję. Znacznie zwiększono oddziaływanie pogody, więc tak naprawdę nawet odzież chroniąca przed udarem słonecznym już tego nie robi. Graczom zniknęły skrzynki wypełnione przedmiotami, pancerze, bronie, stoły rzemieślnicze i ołtarze. Bez ostrzeżenia parę elementów konstrukcyjnych utraciło swoje właściwości i zostało zamienione w dekoracyjne, co spowodowało zawalenie się niektórych baz. Gracze wylogowujący się na fundamentach zapadają się pod nie po zalogowaniu, a niewolnicy na nich stojący znikają i nie wiadomo, czy kiedykolwiek ich odzyskamy. Nie wspominam już o nie działających Oczyszczeniach…

To tylko niektóre z problemów, bo jest ich o wiele więcej.

Temat związany z aktualizacją 500+ na oficjalnym forum gry doczekał się już kilkuset komentarzy, z czego większość z nich pochodzi od bardzo niezadowolonych graczy.

Powiem Wam, że nawet mnie zirytował wczoraj Conan Exiles i zaczęłam się zastanawiać, czy Funcom nie powinien powinien cofnąć serwerów do czwartku rana, czyli do czasu sprzed wprowadzenia tej nieszczęsnej aktualizacji.

Oczywiście developerzy podkreślają, że bardzo mocno pracują nad rozwiązaniem tych problemów. Zważywszy na to, że w poniedziałek miały zacząć się wakacje w studio Funcom, czy to oznacza że zostały one odwołane przynajmniej na jakiś czas?

Klejnot Zachodu – kolejne DLC do Conan Exiles

Mam nadzieję, że jest to dobra nauczka dla studia aby nie ulegać lamentom graczy i nie wprowadzać na serwery zepsutych aktualizacji, a do tego nie rozdawać darmowych DLC na serwerze testowym za osiągnięcie określonego poziomu, zamiast za wyłapanie krytycznych błędów.

No cóż, tylko cierpliwość może nas uratować i nadzieja, że Funcom uda się jakoś wyjść cało z tego zamieszania.

Poprzedni artykułWalka w wielkimi stworami na 20-minutowym demo z Anthem
Następny artykułZnikające z Fortnite Battle Royale obiekty pojawiły się na kalifornijskiej pustyni
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
JXRaiv

Tak swoją drogą Conan Exiles jest obecnie w Humble Monthly Bundle.

Marcin Rozciecha

Przynajmniej serwery działają. To już coś 😛