The Culling, gra zainspirowana Igrzyskami Śmierci, jest w trakcie Alpha testów, do których to zaproszono grupę szczęśliwców wylosowanych spośród tych, którzy zarejestrowali się na oficjalnej stronie gry.

Podobnie, jak w filmie Igrzyska Śmierci, The Culling jest grą, w której 16-tu graczy, samotnie lub w parach (8 po 2 osoby), wkroczy na arenę umieszczoną na rajskiej wyspie i walczyć będzie o przeżycie. Mecze mają być krótkie i intensywne.

culling

Ciekawostką jest to, że tytuł ten stawia przede wszystkim na tryb Battle Royale oparty na walce wręcz. Na ten moment  twórcy przygotowują 24 bronie: różnego rodzaju ostrza, topory, włócznie oraz pałki. Dostępna w grze broń będzie mieć różną jakość, od kamiennego noża do ostrej katany. Oczywiście gracze będą mieli szansę znaleźć na wyspie łuki i broń palną, ale ta druga, jak i amunicja będzie prawdziwą rzadkością.

Przemierzając wyspę gracze znajdować będą walutę FUNC i to właśnie dzięki można wytworzyć rożnego rodzaju przedmioty oraz otworzyć znalezione paki z zapasami. Na wyspie znajdują się też tajemnicze urządzenia, gdzie nieprzydatne przedmioty będzie można przerobić na walutę. Gracze mają bardzo mało miejsca w swoim ekwipunku – na starcie 3 sloty, po znalezieniu plecaka otrzymują dodatkowe 2 miejsca. Bardzo ciekawie rozwiązany został system walki – osobom używającym broni na dystans (np. łuk) wypada ona z rąk, o ile trafione zostaną bronią wręcz. Dodatkowo gracze mogą parować uderzenia, ogłuszać przeciwnika oraz używać pułapek.

Patrząc na mnóstwo filmów z tej gry, które pojawiły się na YT, widać iż jest ona zaskakująco dobrze dopracowana jak na kolejną grę należącą do „Wczesnym Dostępie”. The Culling zakupić będzie można na Steam już 8 marca i gra kosztować będzie 14,99 Euro (10% zniżki przez pierwszy tydzień).

Zainteresowani?

1 KOMENTARZ

  1. ciekawe, choć trochę za malutkie. Jeden tryb gry to content na parę godzin niestety

Comments are closed.