Studio Xaviant Games zdecydowało się na wcześniejszą premierę ich najnowszej gry, która powstała na silniku Unreal 4 i zainspirowana została filmem Igrzyska Śmierci – The Culling.

Okazuje się, że ostatnie bardzo pozytywne Alpha testy dodały skrzydeł ekipa z Xaviant Games, na tyle, że devsi zdecydowali przysiąść i popracować nawet w nocy, aby dopracować ten tytuł przed jego premierą. W rezultacie do gry wprowadzono ponad 50 zmian, naprawiono mnóstwo błędów, zbalansowano niektóre systemy, odświeżono grafikę, tak aby wyspa stała się naprawdę dobrym miejscem na śmierć…

Pierwotnie premiera tej gry zaplanowana została na 8 marca, ale już kilkanaście godzin temu oficjalnie uruchomiono jej sprzedaż na Steam. Niestety na ten moment nie ma dostępnych serwerów europejskich i nie wiadomo kiedy takowe się pojawią. Do 11 marca gracze mają szansę zakupić ten tytuł z 10% zniżką i wygląda na to, że gra warta jest swojej ceny, gdyż na tą chwilę zbiera na Steam pozytywne komentarze.

Szesnastu zawodników, opuszczona wyspa, rozgrywka trwająca 20 minut i tylko jeden zwycięzca…

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Drake84pl

Oglądałem ostatnio kilka długich streamów z tego tytułu i muszę przyznać że the culling jest całkiem ciekawe, niby wygląda to jak klon H1Z1: King of the Hill ale w odróżnieniu od niego nie sprowadza się wszystko do strzelania, owszem są tutaj bronie palne, ale jest też bardzo dużo broni białej, do tego prosty crafting, perki które pozwalają na tworzenie różnych buildów i taktyk itp.
Grafika i animacja pomimo że bardzo podobna do H1Z1 wydaje się tutaj jakoś lepiej wyglądać.
Ogólnie muszę przyznać że ogląda się bardzo fajnie.