Pamiętacie jeszcze o survivalu zainspirowanym Marsjaninem z Mattem Damonem – ROKH, którego to premierę we Wczesnym Dostępie zapowiadano pierwotnie na wrzesień 2016? No cóż, data ta uległa zmianie.

Twórcy gry ogłosili dzisiaj, że premiera ROKH została opóźniona do stycznia 2017. Według informacji podanych na stronie, opóźnienie to było konieczne aby upewnić się, że gra dostarczy prawidłowe pierwsze odczucia związane z rozgrywką oraz światem w jakim została osadzona.

Pracowaliśmy bardzo ciężko przez ostatnie kilka miesięcy. Poskutkowało to postępem prac nad naszymi głównymi filarami rozgrywki: systemem rzemiosła, skanowaniem, zbieraniem surowców oraz walką… Dopracowaliśmy także nasze największe osiągniecie w ROKH, zwłaszcza od czasu dołączenia do zespołu Viktora Antonova: mapę Marsa.

No cóż, może i na premierę trzeba poczekać jeszcze kilka miesięcy, ale już teraz możemy obejrzeć najnowszy zwiastun tej gry. I muszę powiedzieć, że wygląda on prześlicznie – zresztą sami obejrzyjcie.

Oto jak wyglądać będą siedliska na Marsie w Rokh

Nie wiem czemu, ale mam takie niejasne przeczucia, że opóźnienie to spowodowane może być jutrzejszą premierą gry osadzonej w bardzo podobnym klimacie – Osiris: New Dawn. A co Wy o tym myślicie?