Wygląda na to, że aktualizacja 1.4 znacznie poprawiła rozgrywkę w The Division i dzięki temu do gry powróciła spora liczba graczy. A niedługo może być jeszcze lepiej…

Na serwery testowe The Division trafiło bowiem kolejne rozszerzenie tej gry – Przetrwanie, wraz z aktualizacją 1.5, która to dostępna będzie dla wszystkich graczy. Aktualizacja ta doda kolejny World Tier dla GS 230+, nowe bronie i sprzęt wypadający z Bossów, a także naprawi sporą ilość błędów.

No dobrze, to zerknijmy na zwiastun nadchodzącego rozszerzenia.

Przypomnijmy, iż pierwotnie Przetrwanie miało mieć premierę jeszcze latem, ale ostatecznie twórcy zdecydowali się ja opóźnić, a zamiast tego skoncentrować się na ulepszeniu podstawowej wersji gry. Rozszerzenie to wprowadzi do gry elementy survivalowe takie jak zimno, infekcje, głów oraz pragnienie, a co ważne to każdy z tych elementów jest równie zabójczy jak broń przeciwnika. Tryb survival stworzony został dla 24 graczy, którzy to zrzuceni zostaną w środek zamieci, po tym jak rozbił się przewożący ich helikopter. Pozbawieni broni i odpowiedniej odzieży, gracze będą musieli udać się do Mrocznej Strefy aby zdobyć lekarstwa, które mogę uratować ich przed śmiercią.

Oto co do The Division  dodano w aktualizacji 1.4

Długotrwałe narażenie na działanie czynników szkodliwych będzie mieć bardzo duży wpływ na wydajność postaci. Dla przykładu głód spowolni regenerację, podczas gdy pragnienie ograniczy wizję. Aby przetrwać gracze będą musieli przeszukiwać wraki oraz mieszkania mając nadzieję na znalezienie leków, żywności, wody, broni oraz cieplejszej odzieży. A żeby było jeszcze trudniej, to rozpoczynając przygodę w trybie przetrwania, postać nie będzie posiadać żadnych umiejętności oraz usunięta zostanie mapa.

To nadal nie koniec niebezpieczeństw, bo prócz zimna i głodu, gracze będą musieli także uważać na nową frakcje przeciwników – Łowców, którzy to będą przemierzać ulice Nowego Jorku.

Inne informacje związane z trybem przetrwania:

  • Kiedy postać umrze – kończy swą rozgrywkę w tym trybie;
  • Gracze rozpoczynają przygodę z pistoletem;
  • Zadaniem graczy jest dotarcie do Mrocznej Strefy i przyzwanie helikoptera, który ich zabierze;
  • Rzemiosło jest bardzo ważne, gdyż aby wejść do Mrocznej Strefy trzeba wytworzyć maskę chroniąca przed zakażeniem;
  • Stoły do rzemiosła można będzie znaleźć w kryjówkach;
  • Im bliżej środka mapy, tym silniejsi przeciwnicy NPC;
  • Nie trzeba mieć poziomu 30 postaci aby móc rozpocząć rozgrywkę w tym trybie;
  • Na tryb ten nie mają wpływy poziomy świata (wprowadzone w 1.4) – wszyscy gracze maja ten sam poziom trudności.

Jeśli jesteście bardziej pokojowo nastawionymi graczami, to się nie martwcie – tryb przetrwania dostępny będzie także dla graczy PvE.

Nie podano jeszcze daty premiery tego rozszerzenie, ale jeśli podane przeze mnie informacje wzbudziły Wasze zainteresowanie, to do 13 listopada jest ono dostępne na serwerze testowym The Division.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.