Uwaga byli fani EverQuest Next, na horyzoncie pojawiło się nowe MMORPG, które może Was zaciekawić: Ashes of Creation.

Jest to nowy projekt tworzony od kilku miesięcy przez Studio Intrepid, w skład którego wchodzą między innymi byli developerzy DayBreak Games Company – także Ci, którzy pracowali nad zakończonym projektem EverQuest Next oraz EverQuest 2.

ashes-of-creation-11

Więc czym będzie Ashes of Creation? Ma być sandboxem w którym PvE i PvP będzie odgrywać równie ważną rolę. To gracze będą kształtować wygląd świata, poprzez budowę osad, miast, tworzenie gospodarki i wybory jakie będą podejmować. W momencie premiery, po zalogowaniu do gry, gracze zobaczą ruiny i będą musieli zasiedlić ten świat. Natura jednak nie będzie się łatwo poddawała, więc jeśli ktoś zdecyduje się tworzyć wioskę, to będzie musiał także zająć się jej obroną. Nie martwcie się jednak – nie będzie to survival, a raczej gra pełna specjalnych wydarzeń, które mają angażować graczy i zachęcać do wspólnej gry, takich jak walki o zamki, czy też wielkie karawany.

Ashes of Creation nastawione jest na Massively w skrócie MMO, co oznacza, że granie solo nie będzie opłacalne, podobnie jak i atakowanie innych graczy.

Zgodnie z założeniami, gra ta będzie wydana w systemie Pay-to-Play, a w sklepie znajdą się jedynie artykuły kosmetyczne. Jednakże na premierę poczekamy jeszcze kilka lat, bo mimo iż studio znalazło fundusze na rozpoczęcie prac, to w tej chwili przygotowuje się do uruchomianie kampanii na Kickstarter. W planach jest aby za 12 miesięcy udostępnić graczom grywalną wersję Alpha.

Na tą chwilę zaprezentowane zdjęcia, jak i filmy z wersji pre-alpha wyglądają przepięknie. Jeśli zainteresował Was ten tytuł, to możecie na stronie głównej można zapisywać się do przyszłych Alpha testów – z tym, że to trochę potrwa zanim takowe wystartują…

A co Wy myślicie o tym projekcie?