Studio Funcom zaprezentowało fanom Conan Exiles kolejny, tym razem o prawie czterominutowy zwiastun, z którego możemy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.

Na najnowszym filmie twórcy gry opowiadają o podstawach przetrwania w świecie barbarzyńców, ale także poruszają nowe tematy. Aby przeżyć w tym bezwzględnym świecie gracze będą musieli polować na występujące tutaj stworzenia, jak na przykład słonie aby zdobyć kość słoniową. Aby pokonać niektóre z bardziej mitycznych stworzeń, które pojawiają się głównie w nocy, potrzeba będzie na przykład srebra.

Pierwsze kroki w Conan Exiles

Bardzo ważnym elementem przetrwania jest zbudowanie schronienia, które ochraniać będzie nie tylko przed niebezpiecznymi stworzeniami zamieszkującymi te terany, ale także i przed burzą piaskową.

Dzięki wykorzystaniu Koła Bólu, można będzie zmusić złapanych NPC do służenia graczowi. Zniewolenie na przykład kowala, da graczowi dostęp do przedmiotów i przepisów, które mogą być wytworzone tylko przez tego NPC’a. Ale to nie koniec, bo dzięki systemowi niewolnictwa gracze mogą posiadać wielu niewolników i stworzyć z nich armię ochraniającą ich fortecę, gdy nie ma ich w okolicy.

Im dłużej gracz przebywać będzie w tym świecie, tym więcej dziwnych rzeczy będzie widzieć i słyszeć. No cóż, te terany są nawiedzone i aby zniwelować ich oddziaływanie, trzeba będzie złapać niewolników, którzy tańcząc oczyszczają duszę postaci gracza.

Religia jest kolejnym ważnym elementem przetrwania. Dodajcie do tego możliwość przywołanie avatarów Bogów aby wspomogli w walce i zapowiada się naprawdę ciekawy tytuł.

Nie wiem jak Wy, ale ja już nie mogę się doczekać gdy będą mogła zagrać w Conan Exiles.